Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oponeo.pl ma zgodę UOKiK na przejęcie Rotopino.pl od TIM

0
Podziel się

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Oponeo.pl kontroli nad Rotopino.pl, podała spółka. Tym samym spełnił się warunek zawieszający ustalony w umowie sprzedaży akcji Rotopino.pl z TIM.

Oponeo.pl ma zgodę UOKiK na przejęcie Rotopino.pl od TIM
bDJVRwOJ

"Umowa przenosząca własność akcji Rotopino.pl zostanie zawarta pomiędzy spółkami w terminie 10 dni roboczych od dnia wydania zgody przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - czytamy w komunikacie.

Warunkowa umowa sprzedaży 100% akcji Rotopino.pl przez TIM na rzecz Oponeo.pl za 35 mln zł zawarta została pod koniec listopada br.

Rotopino.pl podaje na swojej stronie internetowej, że jest liderem w internetowej sprzedaży szerokiej oferty narzędzi dla profesjonalistów, a także majsterkowiczów w Polsce. Poza krajem, społka realizje sprzedaż również w krajach Unii Europejskiej takich jak: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Holandia.

bDJVRwOL

Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2018 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły blisko 843 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 890 mln zł w 2019 r.

bDJVRwPm
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)