Notowania

chemia
07.03.2019 10:03

Orlen KolTrans wybudował instalację elektryczną na stacji prób ciśnieniowych

Orlen KolTRans zakończył realizację inwestycji polegającej na odtworzeniu instalacji elektrycznej na stacji prób ciśnieniowych OKT, w dziale napraw wagonów na terenie zakładu głównego firmy w Płocku, podała spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen. Prace wykonała spółka Orlen Serwis.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Etażerka na stacji prób ciśnieniowych została wyposażona w nowoczesną instalację elektryczną, oświetlenie typu LED oraz w system asekuracji poziomej umożliwiający bezpieczne dojście i wykonywanie prac remontowych oraz konserwacyjnych na wagonach cysternach. Odtworzenie stacji prób ciśnieniowych pozwoli na przeprowadzanie rewizji wewnętrznych/zewnętrznych zbiorników transportowych, prób ciśnieniowych, prób pneumatycznych, prób hydrauliczno-pneumatycznych oraz prób gazowych zgodnie z regulaminem dla międzynarodowego przewozu kolejami towarów niebezpiecznych - RID" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo na stacji prób ciśnieniowych przeprowadzane będą nie tylko rewizje wewnętrzne/zewnętrzne i próby zbiorników sprężonego powietrza zamontowane w układzie hamulcowym wagonów kolejowych (zbiorniki hamulcowe), ale badane będą również zbiorniki cystern innych właścicieli, których wagony wykorzystywane są do przewozu materiałów niebezpiecznych z PKN Orlen. Pozwoli to spółce poprawić wynik finansowy na tej działalności, podkreślono także.

Orlen KolTrans poinformował, że do planowanego uruchomienia stanowisk do wykonywania napraw okresowych zbiorników transportowych na stacji prób ciśnieniowych wymagany był montaż systemu nowoczesnej instalacji elektrycznej oraz system asekuracji poziomej, który przyczyni się do zwiększenia efektywności wykonywanych prac oraz zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa pracowników wykonujących prace. Przyczyni się to do przeniesienia wykonywania prób napraw okresowych zbiorników transportowych z hali warsztatowej na stację prób ciśnieniowych, co zwiększy przepustowość hali i umożliwi zwiększenie liczby wagonów do napraw bieżących wstawianych jednorazowo na halę. Zredukuje to również czas związany z wykonywaniem prac manewrowych niezbędnych do podstawiania wagonów do napraw bieżących.

Orlen KolTrans planuje również wyposażyć stację prób ciśnieniowych w halę wraz z infrastrukturą towarzyszącą, umożliwiającą realizację prób ciśnieniowych zbiorników transportowych wagonów cystern metodą hydrostatyczną w trybie całorocznym, bez ograniczeń pogodowych. Proces inwestycyjny spółka chce podzielić na dwie części: projektową, zakończoną uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonawczą, zakończoną uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu. Planowane przekazanie obiektu do użytkowania to sierpień 2020 roku.

Orlen KolTrans posiada 573 wagony własne w tym 567 cystern do przewozu materiałów niebezpiecznych oraz dzierżawi 539 wagonów od innych właścicieli. Pełne badania okresowe zbiorników cystern transportowych wykonywane są co 8 lat, a co 4 lata wykonywane są badania pośrednie, cyklicznie po każdym badaniu okresowym.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2019

IdahoNie ma na rynku nic lepszego niż Gacol - taka prawda, a ludzie zdają się w ogóle tego nie słuchać. Szkoda marnować czasu na inne firmy, Gacol górą.

04-04-2019

ologacol znam od strony, tylko albo az, smarów, które nam dostarczają. i faktycznie długo kogoś szukaliśmy, kto bedzie miał naprawdę dobrą ofertę. padło … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)