Notowania

giełda
20.02.2019 11:19

Orlen podniesie pensje i wypłaci dodatkowe premie. Jest porozumienie ze związkami zawodowymi

Oprócz podwyżek, także jednorazowe nagrody w wysokości 1750 zł na Wielkanoc i Boże Narodzenie oraz ponad 1000 zł z okazji 20-lecia firmy mają otrzymać w tym roku pracownicy PKN Orlen. To efekt negocjacji związków zawodowych z władzami państwowej spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Na czele władz Orlenu stoi Daniel Obajtek. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Dwa dni temu pisaliśmy o żądaniach ze strony związkowców PKN Orlen, którzy rozpoczynali negocjacje z zarządem w sprawie podwyżek i premii dla szeregowych pracowników. Najnowszy komunikat spółki wskazuje, że działania okazały się w 100-procentach skuteczne.

- Zawarcie porozumienia było możliwe dzięki zaangażowaniu stron w dialog zmierzający do osiągnięcia wspólnego, satysfakcjonującego stanowiska. Stawiamy na rozwój pracowników, wdrażamy kolejne programy ukierunkowane na wzmacnianie ich kompetencji i poszerzanie wiedzy. Wzrost wynagrodzeń stanowi jeden z elementów działań motywacyjnych stosowanych w PKN Orlen - komentuje prezes Daniel Obajtek.

Strony negocjacji potwierdziły realizację wcześniej uzgodnionego obligatoryjnego wzrostu wynagrodzeń zasadniczych od dnia 1 marca 2019 roku w wysokości 250 zł brutto lub wypłaty jednorazowego świadczenia dla zatrudnionych w wyższych kategoriach, nie obejmujących kadry zarządzającej, w wysokości 2100 zł brutto.

Orlen wprowadza polskie produkty nie tylko na polskie stacje

Jak dowiedziała się agencja ISBnews od strony związkowej, zgodnie z ustaleniami pracownicy PKN Orlen otrzymają także na Wielkanoc i Boże Narodzenie jednorazowe nagrody w wysokości 1750 zł każda - tak samo jak w 2018 roku, a dodatkowo specjalną nagrodę z okazji 20. jubileuszu istnienia spółki, której wysokość będzie uzależniona od stażu pracy i wyniesie od 1000 do 2000 zł na pracownika.

W ramach spotkań negocjacyjnych ustalono również, że w 2019 roku każdy uprawniony pracownik otrzyma kartę zakupową o wartości 500 zł, umożliwiającą dokonywanie zakupów na wszystkich stacjach PKN Orlen w Polsce. W drodze indywidualnej decyzji pracownika, przewidziano możliwość zamiany tego świadczenia na doładowanie konta na platformie benefitowej taką samą kwotą.

Niemal dokładnie rok temu wynegocjowane były bardzo podobne warunki. Na nagrody miało pójść wtedy blisko 18 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, orlen, pkn, podwyżki, zarobki, wiadomości, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2019

kapitalistaTeraz należy tylko czekać, kiedy zdrożeje paliwo na stacjach benzynowych. Przecież ktoś za te nagrody musi zapłacić.

20-02-2019

pawelspoko ,kierowcy zapłacą...

20-02-2019

piotr12345Obajtek , wójt Pcimia ... i tam też powinien pozostać

Rozwiń komentarze (21)