Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Orlen podniesie pensje i wypłaci dodatkowe premie. Jest porozumienie ze związkami zawodowymi

21
Podziel się:

Oprócz podwyżek, także jednorazowe nagrody w wysokości 1750 zł na Wielkanoc i Boże Narodzenie oraz ponad 1000 zł z okazji 20-lecia firmy mają otrzymać w tym roku pracownicy PKN Orlen. To efekt negocjacji związków zawodowych z władzami państwowej spółki.

Na czele władz Orlenu stoi Daniel Obajtek.
Na czele władz Orlenu stoi Daniel Obajtek. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bETCmojV

Dwa dni temu pisaliśmy o żądaniach ze strony związkowców PKN Orlen, którzy rozpoczynali negocjacje z zarządem w sprawie podwyżek i premii dla szeregowych pracowników. Najnowszy komunikat spółki wskazuje, że działania okazały się w 100-procentach skuteczne.

- Zawarcie porozumienia było możliwe dzięki zaangażowaniu stron w dialog zmierzający do osiągnięcia wspólnego, satysfakcjonującego stanowiska. Stawiamy na rozwój pracowników, wdrażamy kolejne programy ukierunkowane na wzmacnianie ich kompetencji i poszerzanie wiedzy. Wzrost wynagrodzeń stanowi jeden z elementów działań motywacyjnych stosowanych w PKN Orlen - komentuje prezes Daniel Obajtek.

bETCmojX

Strony negocjacji potwierdziły realizację wcześniej uzgodnionego obligatoryjnego wzrostu wynagrodzeń zasadniczych od dnia 1 marca 2019 roku w wysokości 250 zł brutto lub wypłaty jednorazowego świadczenia dla zatrudnionych w wyższych kategoriach, nie obejmujących kadry zarządzającej, w wysokości 2100 zł brutto.

Zobacz także: Orlen wprowadza polskie produkty nie tylko na polskie stacje

Jak dowiedziała się agencja ISBnews od strony związkowej, zgodnie z ustaleniami pracownicy PKN Orlen otrzymają także na Wielkanoc i Boże Narodzenie jednorazowe nagrody w wysokości 1750 zł każda - tak samo jak w 2018 roku, a dodatkowo specjalną nagrodę z okazji 20. jubileuszu istnienia spółki, której wysokość będzie uzależniona od stażu pracy i wyniesie od 1000 do 2000 zł na pracownika.

bETCmokd

W ramach spotkań negocjacyjnych ustalono również, że w 2019 roku każdy uprawniony pracownik otrzyma kartę zakupową o wartości 500 zł, umożliwiającą dokonywanie zakupów na wszystkich stacjach PKN Orlen w Polsce. W drodze indywidualnej decyzji pracownika, przewidziano możliwość zamiany tego świadczenia na doładowanie konta na platformie benefitowej taką samą kwotą.

Niemal dokładnie rok temu wynegocjowane były bardzo podobne warunki. Na nagrody miało pójść wtedy blisko 18 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETCmoky
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(21)
seba
3 lata temu
wszystko fajnie tylko niezatrudnic ukraińców
Weteran
3 lata temu
Stać ich -przecież mają najdroższe paliwo.
Zmotoryzowany
3 lata temu
A może zarząd Orlenu pomyślałby o zwykłych zmotoryzowanych i obniżył ceny diesla.Ostatnie podwyżki to jakaś zmowa cenowa.Wiadomo że tankuje się więcej diesla i jest okazja żeby nas oskubać.
bETCmokz
Piotr z płoc...
3 lata temu
Ja nie narzekam zarabiam w orlenie 5700 + premia na reke
AAAAA
3 lata temu
A ja jako pracownik Orlenu jestem dumny z zarządu i zadowolony z podwyżek. Łatwo Jest zaglądać do czyjejś kieszeni i wuypisywać brednie prawda???? Było się gamonie uczyć.
...
Następna strona