Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Otwarcie siłowni. Benefit liczy na wzrost liczby kart po wakacjach

1
Podziel się

Benefit liczy na otwarcie klubów fitness 1 czerwca. Wystawca popularnych kart sportowych szacuje, że na koniec czerwca ich liczba będzie istotnie mniejsza niż przed pandemią. Jednak liczy na wzrost liczby kart po wakacjach

Otwarcie siłowni. Benefit liczy na wzrost liczby kart po wakacjach.
Otwarcie siłowni. Benefit liczy na wzrost liczby kart po wakacjach.
bErVVmaJ

Benefit, którego głównym produktem jest karta Multisport, poinformował, że w maju, podobnie jak w kwietniu, zawieszonych pozostaje ok. 70 proc. kart w Polsce, w porównaniu do stanu sprzed epidemii.

Na koniec marca Benefit obsługiwał w Polsce 1,178 mln kart sportowych, a na rynkach zagranicznych 371,4 tys. Jednak spółka przewiduje, że na koniec czerwca obie liczby będą istotnie niższe.

Polacy czekają na oficjalny komunikat rządu w sprawie ponownego uruchomienia klubów fitness. Benefit spodziewa się, że kluby z nowym reżimem sanitarnym zostaną otwarte 1 czerwca. Wśród rynków, na których działa wystawca popularnych kart sportowych, kluby są w dalszym ciągu zamknięte tylko w Polsce i na Słowacji. W Czechach działają od 27 kwietnia, w Chorwacji od 13 maja, a w Bułgarii od 18 maja.

bErVVmaL

Dokładna data otwarcia w Polsce nie została jeszcze podana, podobnie jak dozwolona liczba osób na zajęciach. W Chorwacji jest to 1 os./10 mkw, a w Bułgarii 1 os./4 mkw, przy czym na zajęciach może przebywać maksymalnie 10 osób.

Benefit zdecydował o wycofaniu się z Grecji. Wpłynęły na to niekorzystne prognozy makroekonomiczne związane z pandemią oraz niższe niż na innych rynkach zainteresowanie pracodawców. Wśród rynków zagranicznych najwięcej kart (186 tys.) było na koniec marca na rynku czeskim, jednak obecnie ich liczba spadła do 121 tys.

Benefit liczy na wzrost liczby kart po wakacjach. Firma szacuje, że w Polsce na koniec obecnego roku ich liczba wprawdzie będzie niższa niż na koniec marca, ale wróci do stanu z końca 2019 roku.

bErVVmaR

Benefit zwraca uwagę, że świadczenia pozapłacowe dalej pojawiają się w istotnej części ogłoszeń o pracę. Jednak w kwietniu średnia liczba zachęt w ogłoszeniach o pracę spadła rok do roku z 5,9 do 4,9. Pakiet sportowy oferowany jest w 29 proc. ogłoszeń w kwietniu, wobec 44 proc. w kwietniu ubiegłego roku, wynika z badania Grant Thornton "Rynek pracy w czasie COVID-19".

W piątek Benefit podał wyniki finansowe za pierwszy kwartał. Spółka odnotowała 2,05 mln zł zysku netto wobec 16,25 mln zł zysku rok wcześniej.

Przypomnijmy, że już od 18 maja rozpoczęło się stopniowe odmrażanie sportu. W pierwszej kolejności zwiększony został limit osób na stadionach, skoczniach, torach, skateparkach i pełnowymiarowych boiskach.

bErVVmaS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErVVmbm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Iza
rok temu
Chcą 1 czerwca za wszelką cenę ale to zdecydowanie za wczesnie