Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PAIH: Globalway zainwestuje 80 mln zł w centrum dystrybucyjne pod Gdańskiem

1
Podziel się:

Globalway z grupy Costway zainwestuje 80 mln zł w centrum dystrybucyjne w Przejazdowie pod Gdańskiem, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), która wsparła spółkę w podjęciu decyzji inwestycyjnej.

PAIH: Globalway zainwestuje 80 mln zł w centrum dystrybucyjne pod Gdańskiem
(Adobe Stock)

"Gdańskie centrum dystrybucyjne Globalway to przykład projektu, który zaczęliśmy i skończyliśmy obsługiwać w trakcie 'korona-kryzysu'. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc spółce w rozszerzeniu działalności w Polsce. Mamy też nadzieję, że Globalway to nie ostatni projekt z Chin zwieńczony decyzją inwestycyjną w tym roku. Liczba projektów chińskich obsługiwanych przez PAIH rośnie, przede wszystkim w przemyśle i produkcji, ale również w dystrybucji. Duże centra globalnych firm napędzają rynek e-commerce w Europie - chcemy, żeby Polska była ważnym ogniwem w tym łańcuchu" - powiedział członek zarządu PAIH Grzegorz Słomkowski, cytowany w komunikacie.

Planowana inwestycja polegać będzie na najmie i wyposażeniu obiektu magazynowego o powierzchni ponad 52 187 m2 oraz przylegającej do niej powierzchni biurowej zlokalizowanej w Przejazdowie, gmina Pruszcz Gdański.

"Dzięki inwestycji planujemy wzmocnić swoją pozycję na rynku e-commerce, a także szeroko rozwinąć świadczenie usług magazynowania towarów dla kontrahentów z całego świata. Wierzymy, że wybrana przez nas lokalizacja przyczyni się do rozwoju naszej firmy oraz wzmocni jej działalność na rynku europejskim" - powiedział prokurent w firmie Globalway Jian Yao, cytowany w komunikacie.

Inwestycję wsparło również Panattoni oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, które przygotowały szeroki wachlarz zachęt inwestycyjnych oraz wsparcie przy rozpoczęciu inwestycji, podano także.

"Cieszymy się, że Polska Strefa Inwestycji przyciąga kolejnych inwestorów. Zagraniczne przedsiębiorstwa mają duży wpływ na rozwój regionu i rynku pracy. Przyczyniają się do budowania marki naszego kraju na świecie oraz wspierają lokalne firmy, nie tylko poprzez współpracę, ale także pomoc przy wejściu na zagraniczne rynki. Za wsparcie firmy Globalway w zakresie znalezienia właściwej lokalizacji pod budowę obiektu BTS oraz uzyskanie pozytywnej decyzji o wsparciu wydanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną odpowiadała firma Querco Property" - powiedział prezes PSSE Przemysław Sztandera, cytowany w komunikacie.

Jak podała Agencja, PSSE wydała w tym roku 17 decyzji o wsparciu, a od początku wejścia w życie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji - 66. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 1 962 mln zł oraz 8 968 nowych i utrzymanych miejsc pracy.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Pierwszym punktem kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Hehe
4 lata temu
Wpuscili chinczykow w ramach repolonizacji?hehe