Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
20.02.2020 12:03

PAIH: Grenton zawarł umowę na Węgrzech na dostawę rozwiązań smart home

Grenton - polski producent i dystrybutor rozwiązań smart home - podpisał umowę z węgierskim dystrybutorem Power Security Systems, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), która pomogła spółce w sfinalizowaniu kontraktu. Zgodnie z umową rozwiązania polskiej firmy zostaną zastosowane w ponad 800 nowo wybudowanych mieszkaniach.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Istniejemy od 10 lat, ale za granicą działamy od ponad dwóch lat. Już w początkowym etapie udało nam się wejść na rynek litewski, szwedzki, brytyjski i turecki. W zeszłym roku zdecydowaliśmy o debiucie nad Balatonem" - powiedziała Business Development Manager w Grenton Natalia Zimny, cytowana w komunikacie.

Europejski rynek innowacyjnych systemów automatyki budynkowej rozwija się bardzo szybko. Na Starym Kontynencie już ponad 20 mln domów jest wyposażonych w tego typu rozwiązania. Jednym z najbardziej perspektywicznych dla tej branży lokalizacji są Węgry. Według szacunków portalu Statista.com, w 2020 roku niemal 4% węgierskich domów będzie zaopatrzona w systemy smart home. Już cztery lata później ten udział ma wynieść 13,5%. Z tej koniunktury chciała skorzystać Grenton, podano także.

W tym celu firma skontaktowała się z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

"Mamy już doświadczenie w pracy z PAIH. Bardzo dobre doświadczenie. Dzięki wsparciu jej pracowników zawarliśmy przełomową umowę z partnerem w Dubaju oraz wprowadziliśmy swoje rozwiązanie na rynek Arabii Saudyjskiej" - przypomniała Zimny.

"PAIH pomogła Grenton w kontaktach ze sprawdzonymi parterami. Opracowaliśmy dla Grenton bazę potencjalnych dystrybutorów i sprawdziliśmy ich kondycję finansową. Zorganizowaliśmy ponadto dla pracowników firmy cztery spotkania, w tym dwa szkolenia. Wspieraliśmy ich także w rozmowach z parterami na miejscu" - wyjaśnił ekspert ds. rynku węgierskiego i szef biura handlowego PAIH w Budapeszcie Marcin Karaskiewicz.

Firma Grenton dołączyła do grona ponad 30, które weszły na rynek Węgier z pomocą Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, dodał.

"Od początku naszej działalności na węgierski wprowadziliśmy ponad 30 firm, większość z branży spożywczej i budowlanej. Teraz skupiamy się na sektorze medycznym, szczególnie w kontekście nowych przetargów na dostawy sprzętu dla budapesztańskich szpitali. Nadal aktywnie wspieramy firmy spożywcze. W tym roku mamy już na koncie organizację stoiska narodowego na targach SIRHA w Hungexpo" - zakończył Karaskiewicz.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz