Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PAIH: Klika Tech otwiera centrum rozwoju usług IT we Wrocławiu

1
Podziel się:

Firma Klika Tech otwiera we Wrocławiu centrum rozwoju usług IT przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Centrum planuje zatrudnienie kilkudziesięciu wysokiej klasy programistów w br., podała Agencja.

PAIH: Klika Tech otwiera centrum rozwoju usług IT we Wrocławiu
bEUOAuLF

"Inwestycję Klika Tech w Polsce wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Udzieliliśmy inwestorowi między innymi niezbędnych informacji o klimacie inwestycyjnym w naszym kraju, połączyliśmy firmę z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W kontekście tej inwestycji warto podkreślić, że Polska jest regionalnym liderem sektora BSS. Nasi wysokiej klasy specjaliści są magnesem dla zagranicznych firm z sektora IT, którzy chcą wejść na polski rynek. Przy inwestycji Klika Tech warto też zwrócić uwagę na rynek IoT, czyli Internetu Rzeczy. Podmiotów oferujących rozwiązania IoT w Europie Wschodniej jest blisko 900, z czego większość z nich działa właśnie w naszym kraju. Firmy świadczące rozwiązania IoT działają głównie w modelu B2B, tzn. sprzedają oprogramowanie innym przedsiębiorstwom. Drugie miejsce zajmują dostawcy usług programistycznych i rozwoju oprogramowania - i właśnie do nich należy firma Klika Tech" - powiedziała Monika Grzelak z Centrum Inwestycji PAIH, cytowana w komunikacie.

Klika Tech to międzynarodowy producent rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), chmurowych i Big Data. Firma współtworzy innowacyjny sprzęt, oprogramowanie i produkty wbudowane. Jest globalnym i kompleksowym dostawcą usług - firma koncentruje się na projektowaniu rozwiązań opartym na trzech elementach: współpracy, doradztwie biznesowym i innowacjach technologicznych. Klika Tech zostało założone w 2013 roku, podała Agencja.

Siedziba Klika Tech mieści się w Miami na Florydzie. Firma obecna jest na rynkach Ameryki Północnej, Europy i Azji. Na swoje kolejne biuro wybrała serce Dolnego Śląska.

bEUOAuLH

"Stawiamy na rozwój, dlatego nasze kolejne biuro tworzymy we Wrocławiu. To czwarta co do wielkości metropolia w Polsce. Nasz wrocławski oddział skupia się na zarządzaniu działalnością z zakresu B+R i Global Delivery. Wrocław to idealna lokalizacja dla naszej firmy. Jest wiodącym ośrodkiem innowacji, ma bardzo silne zaplecze akademickie i największą w kraju liczbę jednostek badawczo-rozwojowych. Liczne inwestycje nastawione na tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi biznesu również przekładają się na atrakcyjność Wrocławia. To też oczywiście wykształceni i kompetentni specjaliści. Cieszymy się, że w ramach funkcjonowania nowego biura będziemy mogli współpracować z polskimi ekspertami" - powiedział prezes, Co-CEO firmy Klika Tech Gennadiy M. Borisov.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Pierwszym punktem kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju.

bEUOAuMi
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
MisterWroclaw
10 miesięcy temu
Wrocław? czwarta metropolia? pod względem innowacyjności, klimatu dla biznesu i jakości życia na pewno pierwsza!