Notowania

giełda
13.05.2019 14:10

PAIH: Polski producent pap dachowych Lemar wchodzi na niemiecki rynek

Polski producent pap dachowych Lemar podpisał umowę o współpracy z niemieckim dystrybutorem, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), która wsparła spółkę w tych działaniach.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W naszym zakładzie produkcyjnym wytwarzamy papy dachowe dostosowane do potrzeb różnych rynków. Dla jednych wymogiem jest cena, dla innych jakość. I to właśnie jakość doceniła firma Trus i zdecydowała się dystrybuować nasze produkty na terenie Niemiec" - powiedział export manager spółki Lemar Paweł Borgieł, cytowany w komunikacie.

Firma zna niemieckiego kontrahenta od kilku lat, ale przeszkodą do zawarcia regularnej współpracy były formalności, podano również.

"Dzięki pomocy PAIH we Frankfurcie, udało się uzyskać satysfakcjonujące odpowiedzi od niemieckiego odpowiednika Instytutu Techniki Budowlanej, który wystosował oficjalne pismo w naszej sprawie. To z kolei umożliwiło nam powrót do rozmów z Trus w II połowie 2018 roku. Spółka Lemar umożliwiła Trus samodzielne działanie na rynku niemieckim. Wiele działań wykonujemy sami, ale rozmawiamy również z PAIH o możliwościach promowania polskiej marki w Niemczech" - dodał Borgieł.

Zdobycie partnera w Niemczech było dla firmy celem strategicznym, wskazał przedstawiciel działu eksportu Lemar.

"Niemcy, obok takich państw jak Wielka Brytania, Belgia, Czechy i Węgry, dołączą do naszego portfolio partnerów. W tym roku planujemy zintensyfikować nasze działania w Skandynawii, Austrii i Chorwacji. W tej pierwszej zaprezentujemy nasze produkty na stoisku narodowym podczas norweskich targów branżowych Bygg Reis Deg" - powiedział Paweł Borgieł.

W 2018 roku polscy producenci sprzedali za Odrę produkty przemysłu budowlanego o łącznej wartości 143,6 mln zł. Niemiecki rynek materiałów budowlanych jest kuszący dla polskich firm, a zarazem bardzo hermetyczny, podano także.

"W tym samym czasie, w którym zdążyliśmy się wystawić na targach w Budapeszcie, przeprowadzić kilka rozmów, ustalić warunki i podpisać umowę o dystrybucji z węgierską firmą, w Niemczech zdążyliśmy dowiedzieć się, czego tak naprawdę potrzebują klienci, by w ogóle rozważać współpracę z nami. Jest to rynek niezwykle zamknięty i wymaga olbrzymiej dozy wytrwałości i cierpliwości. Mimo to podjęliśmy tą walkę i jesteśmy dumni z osiągniętych wyników" - wytłumaczył przedstawiciel Lemar.

Biuro PAIH we Frankfurcie nad Menem działa od II połowy 2017 roku. Jak podkreśla jego szef, Łukasz Chrabański, od tamtej pory jego eksperci obsłużyli ponad 500 zapytań polskich i niemieckich firm z takich branż jak kosmetyczna, spożywcza, informatyczna, maszynowa i właśnie budowlana.

"Z firmą Lemar współpracujemy już od niemal roku. Jesteśmy pod wrażeniem jej determinacji na niełatwym rynku niemieckim i bardzo cieszymy się, że mogliśmy ją wesprzeć podczas procesu negocjacyjnego z lokalnym dystrybutorem Trus. Jesteśmy gotowi na dalszą współpracę" - podsumował Chrabański.

Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez zagraniczne biura handlowe (ZBH) na całym świecie.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz