Notowania

budownictwo
17.10.2019 11:24

Panattoni Europe wybudował dwa centra dystrybucyjne dla DHL Parcel Polska

Panattoni Europe ukończył blisko 17 tys. m2 powierzchni dla DHL Parcel Polska, na którą składają się dwa centra dystrybucyjne obsługujące e-commerce w regionie warszawskim - w Panattoni Park Pruszków III i w Radzyminie, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Obiekty powstały w Pruszkowie - w ramach Panattoni Park Pruszków III firma wynajęła 8 400 m2, zaś w Radzyminie, w sąsiedztwie Panattoni Park Warsaw-North powstał obiekt BTS o powierzchni 8 400 m2. Nieruchomości zajmują łączną powierzchnię blisko 17 000 m2, z czego 900 metrów każdej z nich zajęły dwupoziomowe biura. Oba osiągnęły nietypową wysokość 7,5 m. Długotrwałe umowy najmu na powierzchnie w Pruszkowie i Radzyminie potwierdzają potencjał, jaki firma DHL Parcel Polska dostrzega w regionie warszawskim" - czytamy w komunikacie.

Obiekty dla DHL Parcel Polska w Pruszkowie i Radzyminie zostały w pełni dostosowane do potrzeb najemcy. Aby sprostać funkcjom oraz rozwiązaniom zaplanowanym w budynku, deweloper zapewnił ponad 100 bram wjazdowych dla samochodów dostawczych i tirów (w każdym budynku), a także dostosował powierzchnie budynków do potrzeb najnowszej generacji shoe-sorterów, które stanęły w sercu hal. Dzięki temu np. w Panattoni Park Pruszków III udało się osiągnąć przepustowość sortowania na poziomie 7 500 przesyłek na godzinę, podano również.

"To doskonały wynik, który plasuje terminal w Panattoni Park Pruszków III wśród najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych logistycznych obiektów operacyjnych w Polsce i Europie. W DHL Parcel wyznaczamy nowe kierunki w podejściu do infrastruktury operacyjnej. Podczas budowy obiektu korzystaliśmy z najnowocześniejszych technologii, jakie oferuje rynek. Zastosowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym nowy, w pełni zautomatyzowany terminal charakteryzuje nie tylko niezwykle wysoka wydajność, ale również zgodność z polityką proekologiczną firmy" - powiedziała dyrektor ds. komunikacji i PR DHL Parcel Magdalena Bugajło, cytowana w materiale.

Inwestycje przygotowane dla DHL Parcel Polska odpowiadają na dwa kluczowe trendy w gospodarce magazynowej, podkreślono.

"Obiekty te są odpowiedzią na gigantyczny wzrost rynku e-commerce. Rosnąca popularność zakupów internetowych zwiększa popyt na nowe centra dystrybucyjne kluczowych firm na rynku przesyłek kurierskich, takich jak DHL Parcel Polska. Ponadto obiekty w Radzyminie i Pruszkowie doskonale sprostają wymaganiom klienta dotyczącym budownictwa ekologicznego. DHL Parcel Polska od wielu lat skutecznie realizuje politykę GOGREEN, dlatego inwestycja musiała zostać wykonana z myślą o środowisku" - podsumował Managing Director w Panattoni Europe Marek Dobrzycki.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2019

Stop hejtDHL/GLS dwie najgorsze firmy kurierskie w Pruszkowie, to nie hejt to gorzka prawda.

17-10-2019

RomanKolejny magazyn kolo Pruszkowa bez godnego dojazdu, w zaglebiu, ktorego obsluga i tak obecnie permanentnie korkuje okolice a pedzace tiry nie daja … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)