Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Państwowe Porty Lotnicze przejmą Baltonę. Jest zgoda UOKiK

35
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na przejęcie przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" kontroli nad Baltoną. To sieć sklepów wolnocłowych, zlokalizowanych przede wszystkim na lotniskach.

Baltona będzie miała nowego właściciela. Jest zgoda UOKiK
Baltona będzie miała nowego właściciela. Jest zgoda UOKiK (Materiały prasowe)

Oznacza to, że ziścił się jeden z warunków wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji PHZ Baltona.

15 października ubiegłego roku PPL ogłosiło wezwanie na 11 256 577 akcji PHZ Baltona, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu.

Grupa kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Od 2012 r. Baltona jest notowana na rynku głównym GPW.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

W portach lotniczych położonych w Polsce Baltona prowadzi sieć punktów sprzedaży prowadzonych pod markami "Baltona Duty Free", "Boutique Accessories", "ZOOM", "Baltona Crew Shop", "Glamour by Baltona", "Cavarious", "Starter", Coffee Express" oraz "Travel Chef".

Baltona zaopatruje również w towary statki morskie oraz prowadzi punkty sprzedaży poza Polską (na lotniskach zagranicznych). Opisana działalność prowadzona jest bezpośrednio przez Baltona, jak również przez spółki zależne.

PPL natomiast jest przedsiębiorstwem państwowym, które zarządza infrastrukturą lotniskową w Polsce, a w jego zasobach znajdują się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost, Port Lotniczy Radom-Sadków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(35)
Alistar
4 lata temu
Dobry ruch przez PPL, takie zasluzone firmy powinno sie ratowac.
Iwona bez ogo...
4 lata temu
PEWEX dawno temu zniknął, Baltona też pownna bo to relikt czasów słusznie minionych.
Ewa
4 lata temu
myślę, że to dobra decyzja PPLu
Izabela
4 lata temu
Jakby baltona zniknęła to byłoby dziwnie...to znana firma, będąc na lotnisku zawsze robię tam zakupy. Dobrze, że jest bezpieczna
Artur
4 lata temu
PPL brawo za ten ruch!
...
Następna strona