Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
24.02.2020 09:23

Państwowe Porty Lotnicze przejmą Baltonę. Jest zgoda UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na przejęcie przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" kontroli nad Baltoną. To sieć sklepów wolnocłowych, zlokalizowanych przede wszystkim na lotniskach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Baltona będzie miała nowego właściciela. Jest zgoda UOKiK

Oznacza to, że ziścił się jeden z warunków wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji PHZ Baltona.

15 października ubiegłego roku PPL ogłosiło wezwanie na 11 256 577 akcji PHZ Baltona, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu.

Grupa kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Od 2012 r. Baltona jest notowana na rynku głównym GPW.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

W portach lotniczych położonych w Polsce Baltona prowadzi sieć punktów sprzedaży prowadzonych pod markami "Baltona Duty Free", "Boutique Accessories", "ZOOM", "Baltona Crew Shop", "Glamour by Baltona", "Cavarious", "Starter", Coffee Express" oraz "Travel Chef".

Baltona zaopatruje również w towary statki morskie oraz prowadzi punkty sprzedaży poza Polską (na lotniskach zagranicznych). Opisana działalność prowadzona jest bezpośrednio przez Baltona, jak również przez spółki zależne.

PPL natomiast jest przedsiębiorstwem państwowym, które zarządza infrastrukturą lotniskową w Polsce, a w jego zasobach znajdują się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost, Port Lotniczy Radom-Sadków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo, handel
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2020

allisonBaltona stała nad przepaścią, mało brakowało a padłaby bezpowrotnie. Dzięki przejęciu przez PPL ma szansę wrócić do silnej pozycji. To bardzo cieszy.

24-02-2020

antonioPPL zarządzać potrafi. Baltona będzie uratowana a to jest super informacja.

24-02-2020

ren ren renBaltona to marka sama w sobie, zasłużyła na to by jej pomóc i uratować. Ruch PPL doskonały bo zyskuje markę, która od kilkudziesięciu lat jest silnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (35)