Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
25.02.2020 15:30

PARP: MŚP mogą ubiegać się o wsparcie dla nowych produktów, w puli 750 mln zł

Przedsiębiorcy, którzy chcą wprowadzić na rynek nowe lub znacząco unowocześnione produkty, wyroby bądź usługi mogą ubiegać się o ich dofinansowanie w ramach programu "Badania na rynek". Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ma do rozdysponowania na ten cel 750 mln zł, a wnioski można składać do 23 kwietnia, poinformowała instytucja. 

Podziel się
Dodaj komentarz

W tegorocznych konkursach można uzyskać wsparcie innowacyjne na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych (OZE) oraz na recykling i ponowne wykorzystanie odpadów. Zgłaszane projekty powinny być wynikiem prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez wnioskodawcę samodzielnie lub na zlecenie. W programie mogą wziąć udział także przedsiębiorcy, którzy zakupili wyniki takich prac.

"Celem programu ,,Badania na rynek" jest wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności firmy. Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji, roboty budowlane, nabycie wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how itp., eksperymentalne prace rozwojowe czy usługi doradcze. Co ważne, innowacja produktowa lub procesowa musi mieć poziom co najmniej krajowy" - powiedziała dyrektor departamentu wdrożeń innowacji w przedsiębiorstwach Izabela Wójtowicz, cytowana w komunikacie.

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się wyłącznie mikro-, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Polski, którzy zamknęli jeden rok obrotowy trwający przynajmniej 12 miesięcy. Agencja ściśle określa również minimalne przychody przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym trwającym 12 miesięcy, w okresie 3 lat od złożenia wniosku. Jest to poziom min. 600 tys. zł dla mikro- i małych przedsiębiorców oraz min. 1 mln zł dla średnich przedsiębiorców.

Z ogólnej puli wysokości 750 mln zł, kwotę 70 mln zł przeznaczono dla przedsiębiorców z woj. mazowieckiego.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektów powinna wynosić 1 mln zł, maksymalna - 50 mln euro. Milion złotych to również maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dotyczącego prac rozwojowych oraz usług doradczych.

Maksymalna kwota dofinansowania do projektu jest określona - wynika z kosztów kwalifikowalnych i dopuszczalnej intensywności pomocy publicznej na inwestycje, jedynie w przypadku prac rozwojowych maksymalne wsparcie wynosi 450 tys. zł, zaś w przypadku usług doradczych jest to 500 tys. zł.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz