Notowania

finanse
21.05.2019 11:46

Pekao TFI złożyło wniosek o wpis do ewidencji PPK 

Warszawa, 21.05.2019 (ISBnews) - Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Pekao TFI) złożyło dziś wniosek o wpis do ewidencji PPK prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR), podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Fundusz Pekao PPK SFIO, utworzony przez Pekao TFI na potrzeby pracowniczych planów kapitałowych (PPK), został wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych 13 maja 2019 r.

"Jest to fundusz z dziewięcioma wydzielonymi subfunduszami zdefiniowanej daty, zróżnicowanymi pod względem potencjału zysku i poziomu ryzyka odpowiednio do wieku oszczędzającego. Przykładowo, w subfunduszu Pekao PPK 2025, dla osób urodzonych w 1967 roku i wcześniej, ryzyko inwestycyjne będzie tak ograniczane, aby w okresie pozostającym do ukończenia przez te osoby 60 roku życia, subfunduszowi udało się wypracować satysfakcjonujące stopy zwrotu. Po drugiej stronie będą subfundusze Pekao PPK 2060 i Pekao PPK 2065, które ze względu na długi horyzont inwestycyjny, będą dawały szansę wykorzystania najlepszych okresów koniunktury gospodarczej, dając dużą ekspozycję na akcje w początkowym okresie funkcjonowania" - czytamy w komunikacie.

Już wkrótce, po uzyskaniu wpisu do ewidencji PPK, Pekao TFI będzie mogło zaoferować firmom PPK.

"Przeprowadziliśmy cykl kilkunastu konferencji z największymi pracodawcami, w trakcie których odpowiadaliśmy na pytania związane z PPK. Po wpisaniu Pekao TFI do ewidencji PPK będziemy mogli zaprezentować więcej szczegółów na temat naszej oferty PPK, w tym również naszą ofertę cenową. Od 1999 r. oferujemy programy emerytalne PPE, dlatego wierzymy, że nasze doświadczenie we współpracy z pracodawcami pozwoli nam dobrze odpowiedzieć na ich potrzeby, także w zakresie PPK." - powiedziała wiceprezes Pekao TFI Renata Wanat-Szelenbaum, cytowana w komunikacie.

Podkreśliła, że PPK to dla Pekao TFI bardzo ważny projekt o znaczeniu społecznym, bowiem jest to kompleksowe, powszechne a zarazem dobrowolne rozwiązanie, które ma wspomóc Polaków w oszczędzaniu z myślą o emeryturze.

Pekao TFI jest najstarszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych na polskim rynku kapitałowym, od kilkudziesięciu lat oferuje programy oszczędnościowe z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych, skierowane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i zakładów pracy. Pekao TFI wchodzi w skład Grupy Banku Pekao, który działa od ponad 85 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2019

jadwigaKonkurencja zawsze mile widziana. Dzięki temu będzie wybór. U nas w pracy już wszystko po dopinane na ostatni guzik. Wiec tylko czekać az będziemy … Czytaj całość

27-05-2019

malinaNo i fajnie, im więcej będzie takich instytucji tym będzie większy wybór dla pracodawców. Mój szef już dawno ma wszystko załatwione i wybrane. Każdy z … Czytaj całość

27-05-2019

derenkaTo prawda pracodawcy będa mieli prawo wyboru.Lepiej jak jest więcej niż jakby miało być mniej.To moim zdaniem jest tylko na plus.

Rozwiń komentarze (3)