Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
MBL
|
aktualizacja

PGE sprzedała mniej prądu. Początek roku ze spadkiem zysku

6
Podziel się

Zysk operacyjny PGE przed potrąceniem zobowiązań wyniósł w pierwszym kwartale tego roku 1,77 mld zł. To mniej o 2 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. To efekt mniejszej produkcji prądu i wyższych kosztów emisji.

PGE pokazała część raportu na temat wyników.
PGE pokazała część raportu na temat wyników. (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
bEqWRyFx

PGE Polska Grupa Energetyczna pokazała część wyników z pierwszego kwartału tego roku. Zarówno właściciele, jak i akcjonariusz spółki, nie mają powodów do zadowolenia. EBITDA wyniosła 1,77 mld zł, co oznacza spadek o 2 proc. Z kolei skonsolidowany zysk netto wyniósł około 432 mln zł i był o 26 proc. mniejszy niż rok wcześniej.

Co stoi za tymi spadkami? Przede wszystkim spadek produkcji energii elektrycznej wytworzonej z węgla brunatnego, niższy wolumen sprzedaży ciepła i wyższe rok do roku o 650 mln zł koszty emisji CO2, głównie ze względu na wzrost ceny uprawnień do emisji CO2.

bEqWRyFz

Publikacja skonsolidowanego raportu PGE za I kwartał 2020 r. zaplanowana jest na 26 maja 2020 r.

Grupa PGE wytwarza 41 proc. produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18 proc. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10 proc.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus w kopalniach. "Zaciśniemy pasa, gdy właściciel kopalni pokaże plan naprawczy"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEqWRyFF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqWRyGa
giełda
KOMENTARZE
(6)
nieJestemVola...
rok temu
Polska to patologia i nienormalnosc. Tusk - ktorego nie za bardzo lubie - mial jednak racje. Z tym tylko, ze i on za ta patologie odpowiada i dlatego powinien siedziec w jednej celi z Kaczynskim, Balcerowiczem, Krzaklewskim, Buzkiem i wieloma innymi polskimi "gigantami" umyslu. Ale... co sie odwlecze, to nie uciecze. Ceaucescu tez myslal, ze jest nietykalny.
ekonomista
rok temu
Niestety nawet jak zamkniemy wszystkie deficytowe, patologiczne kopalnie to podatnikom zostanie do wykarmienia armia 45 letnich emerytów górniczych !!.
Prąd
rok temu
ZŁODZIEJE MYŚLĄ O PODWYZKACH BO ZA MAŁO KASY PRZYCHODZI TYPOWE JAK TO W PAŃSTWIE PIS
bEqWRyGb
trewtrew
rok temu
największy importer węgla to PGE , Z CALEGO ŚWIATA sprowadzają . pociągami z byłych krajów ZSRR do Sławkowa i z reszty świata statkami do portu w Gdańsku i Gdyni. poprzednia firma EDF od której rząd wykupił aktywa elektrowni i elektrociepłowni w naszym kraju , nie sprowadzała takich ilości ,mieszkam na górnym Śląsku i pracuje w transporcie ,za EDFu dużo węgla z Rybnickich kopalń trafiało do elektrowni Rybnik , teraz to mały ułamek tego ,liczy się import badziewia.
Fidel
rok temu
Węgiel z Kolumbii a kopidoły w domu siedzą???