Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
17.06.2020 14:09

PGE: W Bełchatowie może powstać 100 MW farm wiatrowych, do 100 MW w PV

Polska Grupa Energetyczna (PGE) dostrzega potencjał mocy zainstalowanej farm wiatrowych na terenach kompleksu Bełchatów na 100 MW przy wymaganych nakładach inwestycyjnych w wysokości ok. 140 mln euro, a potencjał fotowoltaiki w tym miejscu - na maksymalnie 100 MW przy ok. 70 mln euro nakładów inwestycyjnych, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)

"Potencjał mocy zainstalowanej nowych turbin wiatrowych szacowany jest na 100 MW, co wymagałoby nakładów inwestycyjnych w wysokości około 140 mln euro" - powiedział Dąbrowski podczas webinarium zorganizowanego przez Energy Post.

Wskazał, że ze względu na szczególne warunki lokalizacji na składowiskach odpadów capex musi być wyższy w stosunku do przewidywanego dla standardowych farm wiatrowych.

PGE ma już farmę wiatrową o mocy 31 MW na Górze Kamieńsk koło Bełchatowa. Grupa dostrzega możliwość jej rozbudowy, a także budowy elektrowni wiatrowych w innych lokalizacjach.

"Tereny należące do elektrowni i kopalni węgla brunatnego pozwalają na budowę farm fotowoltaicznych o mocy do 100 MW w fazie I. Wymagane nakłady inwestycyjne szacowane są na ok. 70 mln euro" - dodał prezes.

PGE w strategii założyła strategiczny cel osiągnięcia 25% udziału w polskim rynku energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w 2030 r.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz