Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGE: W dystrybucji priorytetem jest przyłączanie nowych klientów

0
Podziel się

Polska Grupa Energetyczna (PGE) w obszarze dystrybucji skupi się na usprawnianiu przyłączania nowych klientów, a nie na przebudowie linii napowietrznych na kablowe, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

PGE: W dystrybucji priorytetem jest przyłączanie nowych klientów
bErbtEvF

"W tym obszarze skupiamy się na zapewnieniu stabilnych dostaw energii klientom. Ich satysfakcja jest priorytetem, a na to składa się przede wszystkim sprawny proces przyłączenia do sieci. Odpowiedzią na to jest opracowany program inwestycyjny naszej spółki, dlatego koncentrujemy się na przyłączaniu nowych klientów" - powiedział Dąbrowski podczas telekonferencji.

"Po dokonaniu analizy dużych inwestycji sieciowych, m.in. programu kablowania, zarząd PGE Dystrybucja uznał, że na tym etapie priorytetem będą inwestycje usprawniające przyłączenia nowych klientów" - dodał prezes.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych - 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

bErbtEwi
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)