Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PGNiG na giełdowym szczycie. Rekordowa cena akcji

3
Podziel się

7,26 zł za akcję - to nowy rekord wyceny Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Poniedziałkowa sesja na GPW zamknęła się historycznym wynikiem dla spółki.

W poniedziałek cena akcji PGNiG wzrosła o prawie 5 proc.
W poniedziałek cena akcji PGNiG wzrosła o prawie 5 proc. (Materiały prasowe, PGNiG)
bDKmvSrV

Po weekendzie akcje PGNiG zdrożały o 4,9 proc. i osiągnęły wartość 7,26 zł za sztukę.

Tym samym - jak informuje PAP - został pobity poprzedni rekord, który spółka na warszawskim parkiecie ustanowiła pod koniec ubiegłego roku. 7 grudnia za akcję gazowego giganta trzeba było zapłacić 7,07 zł.

W tej chwili kapitalizacja koncernu wynosi już ponad 41,7 mld zł, co daje PGNiG trzecie miejsce pod tym względem na całej GPW. Lepsze pod tym względem są tylko PKO BP i PKN Orlen.

bDKmvSrX
Zobacz także: Zobacz też: Nadchodzi złota era gazu. To będzie najważniejsze paliwo dla zielonej gospodarki

PGNiG jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od września 2005 roku. Wówczas cena emisyjna wynosiła 2,98 zł z akcję.

Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

bDKmvSsd

Jest też jednym z największych pracodawców w Polsce i zatrudnia ponad 24 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKmvSsy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Bolec
2 lata temu
Masakra co ten PiS wyprawia!!!! Hehe
I PO PO PO !!...
2 lata temu
No to żuliki zaraz to sprzedadzą !!!!!
Buksy Na ...
2 lata temu
Swietna wiadomosc dla akcjonariuszy , to dopiero poczatek gwaltownego wzrostu cen akcji PGNiG ! Po podwyzce cen energii elektrycznej bedzie mozliwosc podniesienia cen gazu dla odbiorcow indywidualnych nawet o 40%. . No i nie zapominajmy ,ze drogi ruski gaz zastepujemy przez tani gaz amerykanski .
bDKmvSsz