Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

PGNiG rozpoczęło odwiert eksploatacyjny Rehman-6 w Pakistanie

1
Podziel się:

Zapotrzebowanie pakistańskiej gospodarki na paliwo gazowe będzie rosnąć. PGNiG uruchamia nowe odwierty w Pakistanie.

Nowe odwierty PGNiG w Pakistanie.
Nowe odwierty PGNiG w Pakistanie. (pgnig, PGNiG)

Złoże Rehman położone jest na pograniczu prowincji Sind i Beludżystan, w południowej części Pakistanu. PGNiG prowadzi tam działalność wspólnie z firmą Pakistan Petroleum Ltd. (PPL). Zgodnie z podziałem udziałów i kosztów, na PGNiG, które jest operatorem, przypada 70 proc. wydobycia, a na PPL - 30 proc.

PGNiG rozpoczął właśnie wiercenie odwiertu eksploatacyjnego Rehman-6. - Pakistan to dla nas bardzo perspektywiczny obszar działalności poszukiwawczo-wydobywczej - stwierdził powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Jak dodał, zapotrzebowanie pakistańskiej gospodarki na paliwo gazowe będzie rosnąć. To ma zagwarantować korzystne warunki sprzedaży gazu, które zachęcają do kolejnych inwestycji w tym kraju. - W tym roku planujemy rozpocząć wiercenie czterech otworów oraz włączyć do eksploatacji trzy nowe odwierty, w tym właśnie Rehman-6 - podkreślił.

Jak czytamy w komunikacie spółki, tylko w 2018 r. produkcja ze złóż Rehman i Rizq przypadająca na PGNiG wyniosła 230 mln m3 gazu naturalnego (to daje 200 mln m3 w przeliczeniu na gaz wysokometanowy). W stosunku do 2017 r. wydobycie wzrosło o jedną trzecią.

Zobacz także: Zobacz też: "Dziś możemy podkreślić naszą suwerenność gazową"

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
TYLKOWOLNAPOL...
4 lata temu
PAKISTAN ?? TAK NIE STABILNY I NIEPEWNY KRAJ ,GDZIE TEN KLERO FASZYSTA OKUPANT POLSKI POLAKÓW PIENIĄDZE MARNOTRAWI