Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
06.12.2019 15:40

PGNiG szuka prezesa i członków zarządu. Rusza konkurs

PGNiG szuka pięciu osób do zarządu spółki, w tym nowego prezesa. Poprzedni konkurs nie przyniósł rozstrzygnięć. Na każdego z członków zarządu czekają roczne zarobki rzędu prawie miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fot: PGNiG)

Kończy się 3-letnia kadencja prezesa PGNiG Piotra Woźniaka. Dlatego też państwowy gigant rozpisał konkurs na nowego szefa, a także czterech wiceprezesów. Poprzedni, zakończony nieco ponad tydzień temu, nie dał odpowiedni na pytanie o nowe władze PGNiG.

Tym razem rada nadzorcza, która ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne i będzie rekrutować członków zarządu, będzie czekać na kandydatów do 20 grudnia (do godziny 13:00).

Nowy zarząd będzie powołany na kadencję, która zacznie się 1 stycznia 2020 roku. Zakończy się 1 stycznia 2023 roku.

Z informacji przekazanych przez PGNiG wynika, że poszukiwani są specjaliści, którzy będą odpowiadać w zarządzie za sprawy handlowe, finansowe, operacyjne oraz rozwój. Każdemu z tych segmentów będzie odpowiadał jeden wiceprezes, a wszystko będzie spinał prezes.

Dodatkowe 1,5 mld m3 gazu rocznie za kilka lat. PGNiG wydobędzie gaz ze złóż węgla

Obecnie poza prezesem Woźniakiem w zarządzie zasiadają: Maciej Woźniak, Michał Pietrzyk, Łukasz Kroplewski, Robert Perkowski i Magdalena Zegarska.

Z zasiadaniem w zarządzie PGNiG wiąże się całkiem spore wynagrodzenie. Prezes w 2018 roku zarobił 1,1 mln zł. Łączna pensja wiceprezesów wahała się od 887 tys. zł do 1 mln 31 tys. zł.

Jak nieoficjalnie podawał RMF FM, nowym szefem gazowego giganta miałby być Jerzy Kwieciński, który do niedawna był członkiem rządu. Sam zainteresowany nie zaprzecza tym informacjom.

Grupa PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, a także magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach. Oprócz tego zajmuje się dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, pgn, pgnig, prezes, zarząd, konkurs, kadry
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2019

c'monTo już ludzi z partii zabrakło? I z ich rodzin?

06-12-2019

ZainteresowanyCzy ktoś wie, jak można złożyć dokumenty do PGNIG?

07-12-2019

EwaMonter zarabia 2500 zł a prezes 100000 brawo PiS

Rozwiń komentarze (13)