Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

PGNiG szuka prezesa i członków zarządu. Rusza konkurs

13
Podziel się:

PGNiG szuka pięciu osób do zarządu spółki, w tym nowego prezesa. Poprzedni konkurs nie przyniósł rozstrzygnięć. Na każdego z członków zarządu czekają roczne zarobki rzędu prawie miliona złotych.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Materiały prasowe, PGNiG)
bEKfdjPF

Kończy się 3-letnia kadencja prezesa PGNiG Piotra Woźniaka. Dlatego też państwowy gigant rozpisał konkurs na nowego szefa, a także czterech wiceprezesów. Poprzedni, zakończony nieco ponad tydzień temu, nie dał odpowiedni na pytanie o nowe władze PGNiG.

Tym razem rada nadzorcza, która ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne i będzie rekrutować członków zarządu, będzie czekać na kandydatów do 20 grudnia (do godziny 13:00).

bEKfdjPH

Nowy zarząd będzie powołany na kadencję, która zacznie się 1 stycznia 2020 roku. Zakończy się 1 stycznia 2023 roku.

Z informacji przekazanych przez PGNiG wynika, że poszukiwani są specjaliści, którzy będą odpowiadać w zarządzie za sprawy handlowe, finansowe, operacyjne oraz rozwój. Każdemu z tych segmentów będzie odpowiadał jeden wiceprezes, a wszystko będzie spinał prezes.

Zobacz także: Dodatkowe 1,5 mld m3 gazu rocznie za kilka lat. PGNiG wydobędzie gaz ze złóż węgla

Obecnie poza prezesem Woźniakiem w zarządzie zasiadają: Maciej Woźniak, Michał Pietrzyk, Łukasz Kroplewski, Robert Perkowski i Magdalena Zegarska.

bEKfdjPN

Z zasiadaniem w zarządzie PGNiG wiąże się całkiem spore wynagrodzenie. Prezes w 2018 roku zarobił 1,1 mln zł. Łączna pensja wiceprezesów wahała się od 887 tys. zł do 1 mln 31 tys. zł.

Jak nieoficjalnie podawał RMF FM, nowym szefem gazowego giganta miałby być Jerzy Kwieciński, który do niedawna był członkiem rządu. Sam zainteresowany nie zaprzecza tym informacjom.

Grupa PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, a także magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach. Oprócz tego zajmuje się dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

bEKfdjPO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKfdjQi
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
gosc
2 lata temu
Wyplaccie odprawy dla zwolnionych pracownikow z PGNiG Technologie w 2014 roku
Vega
2 lata temu
Skoro prezesami pisowskich spółek zostają typki bez wyższego wykształcenia i byli przestępcy to tzw konkurs pewno wygra następne zero pisowskie w ramach akcji mierny ale wierny.
BBB23
2 lata temu
W ramach dojnej zmiany każde zero pisowskie ma szanse na stanowisko prezesa i olbrzymie wynagrodzenie - przecież im się należą.
bEKfdjQj
Freddie Herme...
2 lata temu
Zobaczymy, który będzie miał najmocniejszego wujka.
Ss
2 lata temu
Ja chętnie wezmę tą posadę. Mogę leżeć i pachnieć