Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. DSŁ
|
aktualizacja

PGNiG ubezpieczy inne spółki Skarbu Państwa. Tego jeszcze nie było

7
Podziel się:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) za pośrednictwem wyspecjalizowanej spółki będzie świadczyć usługi ubezpieczeń i reasekuracji na rzecz innych spółek Skarbu Państwa. To nowość, choć już w 2017 roku firma powołała brokera na własne potrzeby.

PGNiG nie ogranicza się w działalności do nafty i gazu.
PGNiG nie ogranicza się w działalności do nafty i gazu.

"Jako pierwsi w Polsce tworzymy projekt, który będzie koncentrował się na wyszukiwaniu i dostarczaniu precyzyjnie dopasowanych usług ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw z udziałem Skarbu Państwa. Dotychczas nie było podmiotu, który zagospodarowałby ten obszar. Jesteśmy przekonani, że nasz autorski pomysł przyniesie wiele korzyści spółkom Skarbu Państwa i samej Grupie PGNiG. Na pewno bardzo wymierną wartością dla wszystkich będzie efekt skali" - powiedział prezes Paweł Majewski, cytowany w komunikacie.

Broker działający w Grupie PGNiG jest jedynym licencjonowanym pośrednikiem zarówno ubezpieczeniowym, jak i reasekuracyjnym z udziałem Skarbu Państwa. Spółka jest w procesie pozyskania licencji Lloyd's, która umożliwi bezpośrednią współpracę z jednym z najważniejszych rynków reasekuracyjnych na świecie.

"W nowy projekt zaangażowany jest zespół profesjonalistów z bogatym doświadczeniem i ogromną wiedzą na temat rynku brokerskiego - zarówno ubezpieczeniowego, jak i reasekuracyjnego, bardzo dobrze rozumiejący potrzeby ubezpieczeniowe dużych podmiotów gospodarczych" - dodał wiceprezes Robert Perkowski.

Według zestawienia "Miesięcznika Ubezpieczeniowego", wartość prowizji brokerskich uzyskana przez 15 największych grup brokerskich działających na polskim rynku wyniosła w 2019 roku ok. 1,25 mld zł. Według szacunków ok. 30-40% tej kwoty może pochodzić z sektora spółek Skarbu Państwa, podano także.

Grupa PGNiG oferuje już usługi w obszarze reasekuracji i ubezpieczeń. W 2017 roku powołała brokera ubezpieczeniowego oraz reasekuracyjnego, który świadczy usługi dla podmiotów z Grupy PGNiG.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 39,2 mld zł w 2020 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
drQWA
3 lata temu
Czemu PZU się tym nie zajmie tylko musi producent gazu?
Andrusa
3 lata temu
gospodarka centralnie sterowana, ręka, rękę myje i wszystko zostaje w rodzinie (PiS)
Jolka
3 lata temu
wszechstronność w biznesie - klucz do sukcesu - tak trzymać
Nigdy POKO
3 lata temu
No i dobrze , Polskie firmy rosną , a nie zwijają się jak za nieudolnych POprzednich nierządów !!!!!! --- Brawo !!!!!
west
3 lata temu
Budowany jest przez KC PIS na nowo socjalizm i komunizm . Cały plan kurdupla polega na tym aby powiązać jak najwięcej gospodarki , kultury itp z własnością państwa . Ma być jak najwięcej własności państwa we wszystkich możliwych dziedzinach . Po co ? Ponieważ za tym pójdą miliony stanowisk pracy zależnych od władzy . Te miliony stanowisk zależne będą od utrzymania władzy przez pisobolszewicką partię więc kiedy przyjdą wybory to będą głosować na swego chlebodawcę .