Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pharmena wprowadza do sprzedaży kolejny suplement diety z linii Menavitin

0
Podziel się

Warszawa, 09.07.2019 (ISBnews) - Pharmena rozpoczęła wprowadzanie do sprzedaży w Polsce kolejnego suplementu diety z linii Menavitin: Menavitin Senior opartego o innowacyjny, chroniony prawem patentowym składnik żywności 1-MNA, podała spółka. 

Pharmena wprowadza do sprzedaży kolejny suplement diety z linii Menavitin
bDnerlRx

"Dystrybucja wskazanego powyżej suplementu dietydiety odbywać się będzie w kanale aptecznym za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznych, sieci aptek, aptek internetowych oraz jest on także dostępny w sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego Menavitin (który należy do emitenta)" - czytamy w komunikacie.

Menavitin Senior to kolejny z suplementów diety w ramach marki parasolowej Menavitin, który jest polecany osobom starszym, chcącym wesprzeć dobrą kondycję psychofizyczną oraz dbającym o zachowanie wigoru i sił witalnych.

Pharmena przypomniała, że zakłada zbudowanie marki Menavitin jako marki parasolowej i wprowadzanie produktów combo tj. połączenia cząsteczki 1-MNA z wiodącą molekułą na rynku w danym wskazaniu.

bDnerlRz

"Do końca 2019 roku planuje się rozwój portfela produktów poprzez wprowadzenie do sprzedaży ośmiu innowacyjnych produktów w ramach marki parasolowej. Szacuje się, że rynek suplementów diety w Polsce zwiększy swoją wartość w 2023 r. do 3,67 mld zł (z 2,89 mld zł w 2017 r.). Potencjalna wartość rynku dla planowanych kategorii suplementów Menavitin w 2017 roku wynosiła ok. 490 mln zł" - czytamy także.

Grupa planuje w najbliższych miesiącach wprowadzenie suplementu Menavitin Senior pod własną marką Menavitin lub w ramach współpracy tzw. white label (sprzedaż suplementów pod marką partnera handlowego) do sprzedaży na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Sprzedaż na tych rynkach będzie się odbywać za pośrednictwem spółki zależnej Menavitin GmbH, zarejestrowanej w lipcu 2018 r. w Niemczech. W latach 2019-2021 planuje się uruchomienie przynajmniej trzech kolejnych spółek zależnych odpowiedzialnych za sprzedaż w danym kraju lub części Europy (Włochy, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Irlandia) ze względu na specyfikę poszczególnych rynków zbytu (różne preferencje konsumentów), podano także.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. W 2019 r. przeszła na rynek główny GPW z NewConnect, gdzie była notowana od 2008 r.

bDnerlRF
bDnerlSa
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(0)