Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn orlen
25.06.2020 12:10

PKN Orlen wchodzi do Chin. W tym roku utworzy specjalną spółkę

Do końca roku powstanie spółka Orlen China. Polska firma chce w ten sposób bezpośrednio sprzedawać oleje silnikowe w Chinach, które odpowiadają za blisko połowę światowego popytu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News | PKN Orlen)
Orlen celuje w Chiny.

Grupa PKN Orlen nie ogranicza się do polskiego rynku. Jest koncernem obecnym w wielu krajach świata, a najnowsze plany zakładają bezpośrednie wejście do Chin. Pierwszym krokiem tego procesu będzie utworzenie do końca roku spółki Orlen China.

Na początku jej zadaniem będzie sprzedaż olejów silnikowych, które do tej pory dystrybuowane były w Chinach za pośrednictwem zewnętrznych partnerów. Ma to pozwolić w ciągu najbliższych trzech lat wygenerować kilkukrotnie wyższy zysk operacyjny niż obecnie.

- Sukcesywnie zwiększamy eksport naszych produktów. Ponad 60 procent przychodów PKN Orlen pochodzi z rynków zagranicznych. Powołanie Orlen China to strategiczna decyzja, której celem jest wzmocnienie pozycji koncernu na perspektywicznym rynku chińskim, ale i w sąsiednich krajach - tłumaczy prezes Daniel Obajtek.

Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

Podkreśla, że zbudowanie własnych kompetencji sprzedażowych na rynku chińskim umożliwi nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale też optymalizację kosztów i terminów dostaw.

(PKN Orlen)
(Fot: PKN Orlen)

- Obecnie w samej Azji nasze produkty eksportujemy do 20 krajów. Co ważne, wraz ze wzmacnianiem kompetencji sprzedażowych, Orlen China może stać się platformą do plasowania na azjatyckim rynku innych produktów, w tym petrochemicznych - zapowiada Obajtek.

Nowa spółka będzie zarejestrowana w mieście Suzhou (prowincja Jiangsu) na wschodzie Chin. Na pierwszym etapie będzie prowadzić działalność w prowincji Jiangsu oraz prowincjach sąsiadujących. Warto zauważyć, że sama prowincja Jiangsu jest zamieszkiwana przez więcej ludzi niż jest w całej Polsce. Jest tam ponad 80 mln mieszkańców.

(PKN Orlen)
(Fot: PKN Orlen)

Jak podkreśla Orlen, jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, z rozwiniętym przemysłem maszynowym, elektronicznym i samochodowym. Prowincja jest również liderem w tworzeniu specjalnych stref rozwoju, których posiada ponad 150. Strefy te koncentrują bezpośrednie inwestycje zagraniczne, międzynarodowy handel oraz innowacje technologiczne.

(PKN Orlen)
(Fot: PKN Orlen)

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: pkn orlen, chiny, orlen china, olej, paliwa, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2020

gastroSprzedaż obajtków z sosem w Chinach to dobry interes.

25-06-2020

nnmmCzy to były wójt , politolog podjął tą decyzję ???????? ..............powodzenia .

26-06-2020

Vl,z pcimia.Prezes podobny di chińczyka, te okularki.

Rozwiń komentarze (3)