Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

PKN Orlen wchodzi do Chin. W tym roku utworzy specjalną spółkę

3
Podziel się

Do końca roku powstanie spółka Orlen China. Polska firma chce w ten sposób bezpośrednio sprzedawać oleje silnikowe w Chinach, które odpowiadają za blisko połowę światowego popytu.

Orlen celuje w Chiny.
Orlen celuje w Chiny. (East News | PKN Orlen)
bEqKgNAl

Grupa PKN Orlen nie ogranicza się do polskiego rynku. Jest koncernem obecnym w wielu krajach świata, a najnowsze plany zakładają bezpośrednie wejście do Chin. Pierwszym krokiem tego procesu będzie utworzenie do końca roku spółki Orlen China.

Na początku jej zadaniem będzie sprzedaż olejów silnikowych, które do tej pory dystrybuowane były w Chinach za pośrednictwem zewnętrznych partnerów. Ma to pozwolić w ciągu najbliższych trzech lat wygenerować kilkukrotnie wyższy zysk operacyjny niż obecnie.

bEqKgNAn

- Sukcesywnie zwiększamy eksport naszych produktów. Ponad 60 procent przychodów PKN Orlen pochodzi z rynków zagranicznych. Powołanie Orlen China to strategiczna decyzja, której celem jest wzmocnienie pozycji koncernu na perspektywicznym rynku chińskim, ale i w sąsiednich krajach - tłumaczy prezes Daniel Obajtek.

Zobacz także: Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

Podkreśla, że zbudowanie własnych kompetencji sprzedażowych na rynku chińskim umożliwi nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale też optymalizację kosztów i terminów dostaw.

bEqKgNAt

- Obecnie w samej Azji nasze produkty eksportujemy do 20 krajów. Co ważne, wraz ze wzmacnianiem kompetencji sprzedażowych, Orlen China może stać się platformą do plasowania na azjatyckim rynku innych produktów, w tym petrochemicznych - zapowiada Obajtek.

Nowa spółka będzie zarejestrowana w mieście Suzhou (prowincja Jiangsu) na wschodzie Chin. Na pierwszym etapie będzie prowadzić działalność w prowincji Jiangsu oraz prowincjach sąsiadujących. Warto zauważyć, że sama prowincja Jiangsu jest zamieszkiwana przez więcej ludzi niż jest w całej Polsce. Jest tam ponad 80 mln mieszkańców.

bEqKgNAu

Jak podkreśla Orlen, jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, z rozwiniętym przemysłem maszynowym, elektronicznym i samochodowym. Prowincja jest również liderem w tworzeniu specjalnych stref rozwoju, których posiada ponad 150. Strefy te koncentrują bezpośrednie inwestycje zagraniczne, międzynarodowy handel oraz innowacje technologiczne.

bEqKgNAv

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqKgNAO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Vl,z pcimia.
rok temu
Prezes podobny di chińczyka, te okularki.
gastro
rok temu
Sprzedaż obajtków z sosem w Chinach to dobry interes.
nnmm
rok temu
Czy to były wójt , politolog podjął tą decyzję ???????? ..............powodzenia .
bEqKgNAP