Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
17.03.2020 17:23

PKN Orlen wyprodukuje 4,5 mln litrów płynu do dezynfekcji w kwietniu

PKN Orlen planuje zwiększenie płynu do dezynfekcji rąk z ok. 2,5 mln litrów w marcu do ok. 4,5 mln litrów w kwietniu 2020 roku, zapowiedział prezes Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W zakładzie Orlen Oil w Jedliczu pracują już dwie linie produkcyjne o wydajności 750 tys. litrów tygodniowo, ale nadal trwają prace inwestycyjne, budujemy nowe zbiorniki, które w ciągu ośmiu dni zwiększą wydajność produkcji do ok. 1,2 mln litrów tygodniowo" - powiedział Obajtek podczas briefingu na terenie zakładu w Jedliczu.

W efekcie łączna produkcja ma wynieść ok. 2,5 mln litrów płynu w marcu i ok. 4,5 mln litrów w kwietniu.

"W ciągu 10 dni przeprojektowaliśmy linię, która do tej pory produkowała płyny do spryskiwaczy. Wyzwaniem było zakontraktowanie niezbędnych komponentów do produkcji, z których część sprowadzana jest z zagranicy. Udało się zabezpieczyć ciągłość produkcji" - dodał Obajtek.

"Nawet kosztem wyników finansowych Orlenu musimy teraz produkować to, na co jest większe zapotrzebowanie społeczne. Rozwój PKN Orlen jest trwale związany z rozwojem całej polskiej gospodarki, dlatego jest to istotne nie tylko ze względów społecznych, ale również biznesowych" - podkreślił prezes.

Jak wyjaśnił, pierwsze 0,5 mln litrów płynu trafiło do Agencji Rezerw Materiałowych (ARM).

"Do tej pory produkowaliśmy płyn do dezynfekcji w opakowaniach 5-litrowych, jutro rozpoczynamy produkcję opakowań 1-litrowych, a w przyszłym tygodniu być może także 0,5-litrowych" - zapowiedział także prezes.

"Pracujemy nad jeszcze jednym zakładem należącym do Grupy Orlen, gdzie być może również uda się rozpocząć produkcję płynu" - podsumował.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

Gdzie jest ten płyn ?Objechałem dziś 5 stacji paliw Orlenu i na żadnej nie było płynu odpowiedz może później może jutro a na innej za tydzień ....Jak widać robota idzie … Czytaj całość

17-03-2020

Czytelnik4,5 mln litrow czyli ok 0,1 litra na glowe.

17-03-2020

ArtTak jest jak się rozpierdziela własny przemysł i liczy się na kogoś innego, zostaje się wówczas z ręką w kiblu, nic tylko podziękować wszystkim którzy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)