Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
24.03.2020 10:13

PKO Leasing i Masterlease przekażą 100 aut na potrzeby GIS-u, 20 dla szpitali

PKO Leasing i Masterlease - spółki z grupy PKO BP - przekażą 100 aut osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). Kolejnych 20 aut zostanie przekazanych na potrzeby szpitali jednoimiennych, podał PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Samochody są autami poleasingowymi i mają od 2 do 4 lat. Auta będą wykorzystywane w codziennej pracy przez służby medyczne, laboratoria i pracowników inspektoratu. W najbliższych dniach 20 aut trafi również do szpitali jednoimiennych" - czytamy w komunikacie.

Ponadto klienci PKO Leasing mogą korzystać ze specjalnego rozwiązania. Każdy klient, który zgłosi się z wnioskiem o zmianę harmonogramu spłat, a dotychczas terminowo regulował zobowiązania wobec spółki, uzyska możliwość odroczenia spłaty raty kapitałowej zawartej w standardowej umowie leasingu lub pożyczki do 6 miesięcy. Z tego tytułu nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty, a wysokość marży nie zostanie podniesiona. Wnioski o zmianę harmonogramu można składać online przez stronę www lub Portal Klienta, podano także.

PKO Bank Polski przekazał już 5 mln zł dla 9 szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, a także 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów, które laboratorium Warsaw Genomics wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Ponadto przeznaczył 2,2 mln zł na zakup 80 tys. maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 348,04 mld zł na koniec 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Tagi: finanse, bankowość, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-05-2020

DespasitoPo geście KGHM i LOTu (do domu) to kolejna spółka państwowa, która ratuje sytuacje podczas kryzysu. ciekawe, że w czasie tego szaleństwa banki … Czytaj całość

07-05-2020

borniePKO jest generalnie i firmą z tradycjami i z zasadami. Myślę, że stąd to wynika, że firma myśli o innych a nie tylko o słupkach czy tabelkach z … Czytaj całość

07-05-2020

gość7Takie wiadomości lubimy! Piękny gest i mało nagłośniony co wskazuje na szlachetność czynu a nie na potrzebę poklasku. Tym większe brawa.

Rozwiń komentarze (18)