Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo jest nadal zainteresowane powstaniem terminala w Karsznicach

0
Podziel się:

PKP Cargo będzie analizować dalsze możliwości realizacji terminala multimodalnego w Zduńskiej Woli - Karsznicach przez spółkę PKP Cargo Terminale, po tym, jak spółka celowa Centralny Terminal Multimodalny nie otrzymała dofinansowania w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, podało PKP Cargo.

PKP Cargo jest nadal zainteresowane powstaniem terminala w Karsznicach

"W związku z faktem, iż terminal we wskazanej lokalizacji stanowiłby istotne uzupełnienie infrastruktury punktowej Grupy PKP Cargo, zarząd spółki zadecydował o podjęciu kroków w celu analizy innych rozwiązań, które umożliwiłyby realizację tej inwestycji przez PKP Cargo Terminale sp. z o.o., jako spółki dedykowanej w ramach Grupy PKP Cargo do tego obszaru operacyjnego" - czytamy w komunikacie.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2019 r. miała 4,78 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)