Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PKP IC chce wkrótce zaproponować pasażerom dobrowolną opłatę na cele klimatyczne

4
Podziel się

PKP Intercity ma nadzieję przedstawić wkrótce pasażerom możliwość wnoszenia dodatkowej, dobrowolnej opłaty na cele zapewnienia neutralności klimatycznej przewoźnika, poinformował członek zarządu Tomasz Gontarz.

PKP IC chce wkrótce zaproponować pasażerom dobrowolną opłatę na cele klimatyczne
(money.pl)
bDzHpSdN

"Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, my już teraz pracujemy nad tzw. offsetem ekologicznym. Offset ekologiczny to - podkreślam - dobrowolna dodatkowa opłata, która pozwoli zniwelować wpływ śladu węglowego, niskiego w przypadku kolei - ale jednak - na środowisko. Mam nadzieję, że już w najbliższym czasie będziemy mogli zaproponować naszym pasażerom taką dodatkową opłatę, która pozwoli zapewnić zerowy wpływ na emisję gazów cieplarnianych, co pozwoli być PKP Intercity, jako pierwszemu przewoźnikowi w Polsce, neutralnym klimatycznie" - powiedział Gontarz podczas konferencji prasowej.

PKP Intercity to największy w Polsce kolejowy przewoźnik dalekobieżny. W 2019 r. spółka miała blisko 49 mln pasażerów wobec ponad 46 mln pasażerów rok wcześniej. W 2020 r. (w czasie pandemii koronawirusa) PKP IC przewiozło ok. 27 mln osób.

bDzHpSeq
Źródło:
KOMENTARZE
(4)
Pasażerowie
6 dni temu
Niech przestaną się spóźniać
eco
6 dni temu
szkoda słów , kto to wymyślił ?
Zaintrygowany
6 dni temu
W ramach równowagi klimatycznej proponuję rozwiązać całe PKP InterCity i wprowadzić klimatyzowane derezyny na trasach w/w spółki. Wtedy będzie ok.
bDzHpSer
Vjtk
6 dni temu
Za nic nie będę płacił. Niech płacą firmy niemieckie, fracuskie, które trują w Indiach, Chinach, Bangladeszu, Wietnamie...............