Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
06.03.2020 15:43

PKP PLK planują zakończenie 'polskiej' Rail Baltica do 2027 r.

Polski odcinek projektu Rail Baltica zostanie ukończony przy uzyskaniu docelowych parametrów do 2027 roku, zapowiedział prezes PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) Ireneusz Merchel.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zrealizowaliśmy 1/3 długości linii Rail Baltica w Polsce. W najbliższym czasie przystępujemy do realizacji odcinka Czyżew­ - Białystok i stacji Ełk. Planujemy zakończenie budowy linii na terenie Polski i uzyskanie docelowych parametrów do 2027 roku. Cel jest ambitny ale realny - powiedział Merchel, cytowany w komunikacie wydanym po forum Rail Baltica w Brukseli.

Na spotkaniu przedstawiciele Komisji Europejskiej, rządów i eksperci branży kolejowej wymieniali opinie nt. priorytetów rozwoju europejskiej sieci kolejowej w świetle perspektyw finansowych UE na lata 2021-2027 i europejskiego zielonego porozumienia. Realizatorzy projektu Rail Baltica przedstawili status i termin realizacji projektu oraz korzyści dla Europy, podały PKP PLK.

Rail Baltica to część transeuropejskiego korytarza, który w przyszłości połączy Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię. Dzięki prowadzonej modernizacji linia przystosowana zostanie do ogólnych standardów linii kolejowych obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.

W Polsce w ramach projektu modernizowane są lub będą linie kolejowe na odcinkach Warszawa - Białystok - Ełk - Suwałki - Trakiszki (granica z Litwą).

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz