Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PKP PLK: Wartość umów w ramach KPK realizowanych w lipcu br. to 51,4 mld zł

0
Podziel się:

W ramach Krajowego Programu Kolejowego (KPK), według stanu na lipiec 2020 roku, w realizacji znajdowały się umowy o wartości 51,4 mld zł, poinformował prezes PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) Ireneusz Merchel.

PKP PLK: Wartość umów w ramach KPK realizowanych w lipcu br. to 51,4 mld zł
(money.pl)
bEExHjmd

"85% projektów w ramach KPK zostało już zrealizowane lub znajduje się w fazie realizacji" - powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel na konferencji prasowej.

Z danych zaprezentowanych przez PKP PLK wynika, że z programu o wartości 75,5 mld zł zrealizowane zostały już projekty o wartości 13,8 mld zł, a w realizacji są umowy o wartości 51,4 mld zł. Ponadto w przypadku umów o wartości 4,6 mld zł przetargi są w toku, a o wartości 2,7 mld zł - trwa projektowanie. Nadal planowane są umowy o wartości 0,4 mld zł.

"Około 80% inwestycji realizowanych jest zgodnie z planem, przez co rozumiem ewentualne opóźnienia nie przekraczające trzech miesięcy. Natomiast 90% problemów związane jest z geologią i podłożem" - powiedział Merchel podczas konferencji.

bEExHjmf

Zaznaczył przy tym, że w większości przypadków, gdzie prace są opóźnione, wynika to ze zmiany zakresu prac, często w znaczącym stopniu.

"W obecnej perspektywie finansowej UE zrealizowane wydatki przekroczyły 30 mld zł, przy czym koronawirus generalnie nie przeszkadza w realizacji prac" - dodał prezes PKP PLK.

Według niego, wśród realizowanych prac ok. 49% stanowią obecnie polskie firmy.

"Z całą pewnością nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, jeżeli chodzi o wartość KPK, dodatkowe potrzeby na pewno są" - powiedział także wiceminister.

bEExHjmG
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)