Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PLL LOT tymczasowo zawiesił loty do Chin - do 9 lutego

0
Podziel się

Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o o tymczasowym zawieszeniu - do 9 lutego br. - rejsów do Pekinu, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV, podała spółka.

PLL LOT tymczasowo zawiesił loty do Chin - do 9 lutego
bDXWFVsl

"W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u" - czytamy w komunikacie spółki.

Samolot, który wyleci z Warszawy do Pekinu 31 stycznia br., przywiezie do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach oraz tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do kraju. LOT jest w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu przy organizowaniu dodatkowych rejsów dla Polaków, gdy będzie taka potrzeba, poinformowano również.

W 2019 roku LOT przewiózł ponad 10 mln pasażerów. LOT zapewnia podróż w ramach 120 połączeń na świecie. Grupa PGL osiągnęła w 2019 roku przychody na poziomie 1,9 mld euro.

bDXWFVsO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)