Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Polska firma wybuduje fabrykę w Tajlandii. Koszt inwestycji to ponad 150 mln zł

9
Podziel się:

Krakowska spółka Mercator Medical wybuduje fabrykę rękawic nitrylowych w Tajlandii. Budżet inwestycji wynosi ok. 155,95 mln zł.

Polska firma wybuduje fabrykę w Tajlandii. Koszt inwestycji to ponad 150 mln zł
Mercator Medical wybuduje fabrykę rękawic w Tajlandii. (Pixabay)

Nowa fabryka ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zakładów produkcyjnych należących do Mercator Medical Thailand .

Fabryka ma uzyskać pełną zdolność do produkcji, szacowaną na ok. ok. 65 mln sztuk rękawic industrialnych miesięcznie, w pierwszym półroczu 2022 roku.

Zarząd Mercatora wystąpił do rady nadzorczej o zatwierdzenie budżetu inwestycji. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych Mercator Medical Thailand.

Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"

Sytuacja na globalnym rynku jednorazowych rękawic ochronnych i medycznych sprzyja producentom i dystrybutorom tego asortymentu.

W 2020 roku przychody i zyski Mercatora zwiększały się w z kwartału na kwartał. Mercator szacuje, że miał w czwartym kwartale około 370 mln zł zysku netto, podczas gdy w analogicznym okresie poprzedniego roku odnotował stratę wielkości 0,7 mln zł.

Po wybuchu pandemii ceny jednorazowych rękawic medycznych poszły w górę i pozostają wysokie. W czwartym kwartale, mimo że surowiec do produkcji rękawic podrożał, firmie udało się utrzymać marże dzięki wyższym cenom sprzedaży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
inwestycje
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
też mi coś!
rok temu
Wcale mnie nie dziwią ich zyski! w lutym 2020 paczka rękawiczek latekswych kosztowała w hurcie 18 zł. Włąsnie dostałam nowy cennik od dostawcy na rok 2021 - ta sama paczka tych samych rękawic teraz kosztuje... 102 zł!!!
Ewa
rok temu
Oczywiście nie można wybudować fabryki w Polsce tylko w Tajlandii, obce państwo będą zarabiać, oby obywatele będą mieć pracę, żałosne ....
Njny
rok temu
Szkoda ze nie w Polsce ???? Nie kupie jego rekawic
m-53
rok temu
Komentujący najwyraźniej nie doczytali, że chodzi o rękawice robocze, przemysłowe a nie medyczne (autor dziwacznie je określił - industrialne)
No ciekawe
rok temu
W 2022 uzyska dolność produkcyjną. A kto zapewni, że pidemia potrwa tak długo i zapotrzebowanie i ceny na rękawiczki się utrzymają? A jęsli się nie utrzymają to z czego będzie żyła ta fabryka, ta firma i jak ta inwestycja się ma zwrócić?