Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PORR ma umowę na odcinek S16 Borki Wielkie - Mrągowo za 625,9 mln zł

1
Podziel się

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zawarła z PORR umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie - Mrągowo za 625,9 mln zł, podało Ministerstwo Infrastruktury.

PORR ma umowę na odcinek S16 Borki Wielkie - Mrągowo za 625,9 mln zł
(GDDKiA)
bErxyHUB

"Droga ekspresowa S16 docelowo połączy Olsztyn z Białymstokiem. Dzisiaj rusza realizacja tej drogi na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo. To kolejna umowa na realizację, którą podpisujemy w czasie epidemii. Koronawirus nie zatrzymał i nie zatrzyma polskich budów" - powiedział minister Andrzej Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Budowa drogi ekspresowej na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo to kolejny etap rozbudowy S16. Nowy odcinek będzie miał długość około 16 km, w tym ok. 13 km w ciągu S16. Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej. Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, przypomina resort.

Realizacja zadania planowana jest na lata 2020-2023.

bErxyHUD

Droga krajowa nr 16 stanowi główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur w układzie równoleżnikowym. Trasa ta ma znaczenie międzynarodowe, krajowe i regionalne. Jest to główna regionalna droga ze wschodu na zachód, łącząca najważniejsze ośrodki regionalne (Ełk, Mrągowo, Olsztyn, Iława, Ostróda) z trasami układu południkowego. W przyszłości S16, wraz z układem dróg S10, S5, S7, S51 i S61 stworzy w północnej Polsce nowy korytarz transportowy na linii wschód - zachód.

W fazie przygotowawczej jest następny etap rozbudowy tej drogi, czyli odcinka Mrągowo - Orzysz - Ełk. Dobiega końca opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz raportu o oddziaływaniu na środowisko. Po zakończeniu weryfikacji tych dokumentów odbędzie się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych oraz Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych. Przed posiedzeniami Zespołu i Komisji odbędzie się Mazurska Debata Drogowa, która jest odpowiedzią na zgłaszane postulaty zorganizowania regionalnej dyskusji dotyczącej budowy drogi ekspresowej S16 Mrągowo - Orzysz - Ełk, podało MI.

bErxyHVe
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
hh
rok temu
oby dociagneli S 16 do Ełku, bo jak nie to te małe alejki i wioseczki bedą doszczętnie rozjeżdzone, czego nie mogą zrozumieć ekolodzy aktywisci, nie myląc ich z Ekologami, kórzy są za powstwaniem trasy