Notowania

Postęp w sprawie GetBack. Sześć banków przyjęło wstępnie warunki restrukturyzacji

Getback może zmniejszyć swój dług o 60 mln zł. Sześć banków zgodziło się zrezygnować z części należnych im pieniędzy. Ale pod warunkiem znalezienia inwestora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pojawiło się światełko nadziei dla obligatariuszy Getback (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK)

GetBack ustalił z bankami: Getin Noble Bankiem, Idea Bankiem, Raiffeisen Polbankiem, BGŻ BNP Paribas, mBankiem oraz Alior Bankiem wstępne warunki, dotyczące restrukturyzacji zadłużenia spółki - podała spółka.

Restrukturyzacja dotyczy zadłużenia o wartości 450 mln zł i będzie sprowadzała się do zaakceptowania przez banki tzw. haircut'u. Dług spółki wobec tych banków ma zostać zredukowany o łączną kwotę ponad 60 mln zł. Ale gwoli wyjaśnienia - chodzi w tzw. wariant inwestorski tj. o sytuację przejęcia aktywów spółki przez inwestora.

Zamieszanie wokół NBP. "Działalności banków centralnych pomaga cisza"

"W ocenie spółki umowy z bankami krajowymi w powyższej materii zostaną podpisane do końca stycznia 2019 r." - podano w komunikacie.

Pod koniec grudnia ub.r. roku Hoist II Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (Hoist II NSFIZ), kontrolowany przez Hoist Finance, złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UKOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad portfelami wierzytelności od GetBacku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, giełda, banki, gbk, gnb, ide, alr
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2019

arkoKiedy zlikwidują Parabanki i Chwilówki

22-01-2019

GoscKiedy rząd i banki zaczną coś robić z kredytami CHF?

22-01-2019

jaNie byłoby afer gdyby nie chciwość i naiwność ludzka. By uniknąć problemów finansowych, naciągaczy i oszustów, potrafić wykryć wszelkie pułapki … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)