Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|
aktualizacja

Postęp w sprawie GetBack. Sześć banków przyjęło wstępnie warunki restrukturyzacji

9
Podziel się:

Getback może zmniejszyć swój dług o 60 mln zł. Sześć banków zgodziło się zrezygnować z części należnych im pieniędzy. Ale pod warunkiem znalezienia inwestora.

Pojawiło się światełko nadziei dla obligatariuszy Getback
Pojawiło się światełko nadziei dla obligatariuszy Getback (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

GetBack ustalił z bankami: Getin Noble Bankiem, Idea Bankiem, Raiffeisen Polbankiem, BGŻ BNP Paribas, mBankiem oraz Alior Bankiem wstępne warunki, dotyczące restrukturyzacji zadłużenia spółki - podała spółka.

Restrukturyzacja dotyczy zadłużenia o wartości 450 mln zł i będzie sprowadzała się do zaakceptowania przez banki tzw. haircut'u. Dług spółki wobec tych banków ma zostać zredukowany o łączną kwotę ponad 60 mln zł. Ale gwoli wyjaśnienia - chodzi w tzw. wariant inwestorski tj. o sytuację przejęcia aktywów spółki przez inwestora.

Zobacz także: Zamieszanie wokół NBP. "Działalności banków centralnych pomaga cisza"

"W ocenie spółki umowy z bankami krajowymi w powyższej materii zostaną podpisane do końca stycznia 2019 r." - podano w komunikacie.

Pod koniec grudnia ub.r. roku Hoist II Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (Hoist II NSFIZ), kontrolowany przez Hoist Finance, złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UKOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad portfelami wierzytelności od GetBacku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
ja wiem
4 lata temu
Państwo (PiS) , nabroiło i ono powinno zrobić wszystko , aby dla dobra kraju zlikwidować ta aferę , innaczej GPW i rynek inwestorski będzie kulał z obawy o powtórkę z "rozrywki" jaką jest Getback .
Rymina
5 lata temu
Alior też w tym siedzi , to by wyjaśniało ich dziadowskie oprocentowanie lokat. Już dwie lokaty tam zamknęłem ,czekam na koniec trzeciej .
pytak
5 lata temu
A kto za to zapłaci? A co z ludźmi, którzy stracili na innych obligacjach? Dlaczego tylko obligatoriuszom GB się tylko pomaga?
OSZUKANA
5 lata temu
A KIEDY RZĄD ZROBI PORZĄDEK Z OSZUSTAMI Z AEGON. JA ZOSTAŁAM OSZUKANA NA OGROMNĄ KASĘ. PO 12 ŁAM LATACH TRWANIA POLISY OTRZYMAŁAM OK 30%. ZAINWESTOWANYCH ŚRODKÓW , NATOMIAST MIMO, ŻE SALDO NA MOJEJ POLISIE CAŁY CZAS MALAŁO TO AEGON CAŁY CZAS I TAK SOBIE POBIERAŁ SOBIE CAŁKIEM SPORĄ PROWIZJĘ. PRZSTRZEGAM PRZED POLISAMI AEGON .!!!!!!!!!! LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ.
ninia
5 lata temu
politycy pilnują firm pożyczkowych i hazardu to świadczy o intelekcie polityków