Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes CPK i Horała z MI: W 2023 r. ruszy budowa kolei do CPK, dziś harmonogramy

1
Podziel się

Równolegle z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) powinna ruszyć budowa przynajmniej części linii kolejowych, prowadzących do tego lotniska, wynika ze słów prezesa spółki odpowiedzialnej za realizację portu Mikołaja Wilda. Dziś mają zostać opublikowane pierwsze harmonogramy dla inwestycji kolejowych towarzyszących CPK, dodał wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

Prezes CPK i Horała z MI: W 2023 r. ruszy budowa kolei do CPK, dziś harmonogramy
bErWYdOZ

"Dziś będą pokazane na stronach CPK pierwsze harmonogramy inwestycji kolejowych" - powiedział Horała podczas konferencji "CPK. Od słów do czynów".

Podkreślił, że pracujący nad CPK "idą na rekord świata", chcąc przeprowadzić planowanie, projektowanie i uruchomienie portu dla operacji lotniczych w ciągu 10 lat. Wskazał, że np. w Sydney faza projektowa trwała 8 lat, a potem budowa lotniska kolejne 9 lat.

"W 2023 r. pierwsza łopata zostanie wbita nie tylko na terenie inwestycji, ale i na trasie wielu linii kolejowych prowadzących do CPK" - zadeklarował Wild.

bErWYdPb

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. CPK jest w 100% własnością Skarbu Państwa.

bErWYdPC
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
ekonom1
rok temu
za miesiąc duduś wyleci , i żadnych głupot Horała czy inny za nasza kasę robić nie będzie .