Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

Prezes GPW komentuje nagłe zmiany na giełdzie. "Przyjmę to z pokorą"

5
Podziel się:

Giełda Papierów Wartościowych poinformowała o zmianie porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zaplanowanego na 5 lutego. To może oznaczać, że w przyszłym miesiącu pojawi się nowy prezes giełdy. Marek Dietl, obecny prezes, odpowiada w rozmowie z bankier.pl, że "jeśli zostanie odwołany, to przyjmie to z pokorą".

Prezes GPW komentuje nagłe zmiany na giełdzie. "Przyjmę to z pokorą"
Marek Dietl zapowiada, że "przyjmie z pokorą" ewentualne odwołanie ze stanowiska prezesa GPW (East News, Wojciech Olkusnik)

Do tej pory planowane były tylko zmiany w Radzie Nadzorczej. Fakt wprowadzenia do porządku obrad "zmian w zarządzie" może zaś oznaczać, że MAP, którym kieruje Borys Budka, chce także zmiany prezesa GPW. Obecnie stanowisko, zajmuje Marek Dietl, powołany w 2017 r. za czasów rządów PiS.

Te pogłoski skomentował sam zainteresowany dla bankier.pl.

Będzie nowy prezes GPW?

Oczywiście brałem pod uwagę, że w każdej chwili można zwołać walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zmieni radę nadzorczą lub odwoła prezesa. Na to trzeba być przygotowanym. Wydawało mi się jednak, że aktualnie są lepsze momenty na takie decyzje - ocenił Dietl.

Taki momentem może być wygaśnięcie kadencji prezesa GPW, co nastąpi za trzy lata. Dietl wspomniał również o "wygaśnięciu mojej kadencji w zarządzie Federacji Europejskich Giełd, do którego dołączyłem jako pierwszy Polak, przedstawiciel GPW po 20 latach. Dobrze byłoby nie stracić tej funkcji."

Prezes giełdy wspomina też o przełomie roku 2024/25, gdy na giełdzie będzie wdrażany system transakcyjny WATS.

Zobaczymy, co ostatecznie zdecydują akcjonariusze giełdy na WZA. Jeśli zostanę odwołany, przyjmę to z pokorą - oświadczył Marek Dietl.

Szef GPW zdradził, że do tego momentu nowy rząd nie przeprowadził audytu. Dietl nie widzi też "transparentnej procedury naboru na stanowisko prezesa GPW", ale zaznacza, że do walnego zgromadzenia pozostały trzy tygodnie.

- Osobiście deklaruję współpracę z członkami starej rady i nowej rady nadzorczej - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
WWW
3 miesiące temu
TKM
wrr
3 miesiące temu
jeżeli jest dobry prazes to PO sso zmieniać? Chyba tylKO by dać stołek byle blondynie
AQQ
3 miesiące temu
Na inflację wywołaną wojną nie reaguje się podwyżkami stóp procentowych i finansowym dobijaniem społeczeństwa, a Glapiński to właśnie zrobił i za to czeka go Trybunał Stanu ! ...bo jaki wpływ na obecną inflację mają kredyty zaciągnięte kilka lat temu ??? ŻADEN ! A odpowiedzią rządu na wysokie oprocentowanie kredytów nie mogą być dopłaty do odsetek od tych kredytów z podatków nas wszystkich, tylko skasowanie sztucznie kreowanego WIBORu, bo na czym polega przekręt z "kredytem 2%" ? Odpowiedź: Bankierek Glapiński podwyższa stopy procentowe, a Banksterek Morawiecki organizuje z budżetu państwa przelewy do banków... Efekt: REKORDOWE ZYSKI BANKÓW i jednoczesne zubożenie społeczeństwa.
Ciekawe
3 miesiące temu
1wszy normalny, pogodzony z miotla Tuska?
polka
3 miesiące temu
jeszcze giełda zostala dawać giełdę do brukseli