Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes JSW: Odmrażanie gospodarek powinno wpłynąć na wzrost cen węgla koksowego

0
Podziel się:

Sytuacja na rynku węgla koksującego charakteryzuje się dużą zmiennością, jednak przy założeniu odmrażania gospodarek ceny powinny wzrosnąć, uważa prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) Włodzimierz Hereźniak.

Prezes JSW: Odmrażanie gospodarek powinno wpłynąć na wzrost cen węgla koksowego
(iStock.com)

"Sytuacja jest płynna, spadki cen spotowych są znaczące. Jeszcze w marcu ceny węgla premium były na poziomie 150 USD, dziś kształtują się między 110 USD a 120 USD" - powiedział Hereźniak podczas telekonferencji.

Podkreślił, że wynika to z ograniczeń produkcyjnych koksownictwa.

"Trudno mówić o trendzie, bo zmienność jest dosyć duża, natomiast w tej chwili mamy wypłaszczenie i poziom 120 USD jest od kilku dni utrzymywany. Zakładamy, że przy odmrożeniu gospodarek, które się dzieje dookoła, jest szansa, żeby te ceny były lepsze niż w tej chwili uzyskiwane, ale to sytuacja niezależna od nas" - dodał prezes.

Wskazał, że dotychczasowe prognozy obarczone dużym błędem, ale wydaje się, że ceny są już "powyżej dna".

"Jesteśmy w miarę pewni, że jeżeli chodzi o notowania realizowanych przez nas cen sprzedaży w stosunku do tego, co będzie pokazywać rynek, to będzie jednocyfrowa stopa dyskonta" - dodał wiceprezes ds. ekonomicznych Radosław Załoziński.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)