Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes Pekao: Odpływ inwestorów z Europy Zachodniej będzie kontynuowany 

0
Podziel się

Warszawa, 07.10.2019 (ISBnews) - Odpływ inwestorów z rynków Europy Zachodniej będzie kontynuowany nie tylko ze względu na Brexit, ale też coraz niższe stopy zwrotu, które mogą na nich uzyskiwać, ocenił prezes Banku Pekao Michał Krupiński w rozmowie z ISBnews.

Prezes Pekao: Odpływ inwestorów z Europy Zachodniej będzie kontynuowany 
bEryYRTp

"Z całą pewnością niezmiernie trudne stało się znajdowanie spółek, na których można zarobić z punktu widzenia private equity w Europie Zachodniej. Jest sporo funduszy, natomiast stopy zwrotu, które można uzyskać - myślę tu też o spółkach notowanych - uzyskiwane na rynkach Azji czy Afryki są znacznie wyższe" - powiedział Krupiński w rozmowie z ISBnews.

"Już następuje odpływ inwestorów z Europy Zachodniej do tych krajów i to się będzie utrzymywać" - dodał.

W jego ocenie, najlepszy czas, by Europa rozwiązała problemy już minął, a teraz będzie tylko trudniej, ponieważ mamy coraz gorszą koniunkturę globalnie.

bEryYRTr

"Rozmawialiśmy w ubiegłym tygodniu z funduszami azjatyckimi, które mocno wstrzymują się z inwestowaniem w Europie, póki sprawa Brexitu nie zostanie wyjaśniona. To jest trudne do oszacowania, bo mówimy o percepcji inwestorów, którzy przyjmują wariant nie najbardziej prawdopodobny, tylko najbardziej trudny z punktu widzenia rynku. Z punktu widzenia Polski, ważny jest wpływ na eksporterów oraz generalny sentyment do inwestowania w Europie" - powiedział Krupiński.

Oceniając długofalowe efekty Brexitu dla Polski, prezes wskazał, że wraz z odejściem Brytyjczyków z UE stracimy ważnego sojusznika, szczególnie w kwestii większej konkurencyjności w ramach UE oraz sprzeciwu wobec dalszej harmonizacji podatkowej.

"Na to wszystko nakłada się coraz większa niewiadoma co do przywództwa w Europie, zwłaszcza po odejściu kanclerz Merkel. Ciężko wyrokować, jaka będzie dalsza polityka Unii Europejskiej, dopiero tworzy się nowa komisja" - zaznaczył.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

bEryYRTx

Agnieszka Morawiecka

bEryYRTS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)