Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
19.03.2020 12:54

Prezydent: Nie wiadomo jak długo potrwa stan, z którym się borykamy

Nie wiadomo, jak długo potrwa stan rozprzestrzeniania się koronawirusa, z którym borykamy się obecnie. Należy liczyć się z tym, że zachorowań będzie więcej, uważa prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz

W czwartek liczba stwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce wzrosła do 305. Dotychczas zmarło pięć osób.

"Sytuacja, jak wszyscy wiedzą, jest trudna. Nie wiadomo, jak długo potrwa ten stan, z którym borykamy się obecnie. Należy liczyć się z tym, że zachorowań będzie więcej, bo tak to wygląda w innych miejscach na świecie" - powiedział Duda po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

"My, oczywiście, robimy wszystko, żeby temu zapobiec' - dodał.

Apelował do seniorów o stosowanie szczególnych środków ostrożności, a do reszty społeczeństwa - o "szczególną empatię do osób starszych". Przypomniał, że rząd przygotowuje pakiet antykryzysowy o wartości 212 mld zł dla przedsiębiorstw i pracowników.

"Nie wiemy, jaka będzie sytuacja. [...] Będziemy szukali wszelkich możliwych rozwiązań. Zakładamy program, ale będzie on ulegał wzmocnieniu, intensyfikacji, zwiększeniu, jeżeli to będzie konieczne" - zaznaczył prezydent.

Poinformował także, że w najbliższych godzinach ma zostać uruchomiona aplikacja dla osób w kwarantannie, która ułatwi jej przechodzenie.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował natomiast, że mimo zamknięcia szkół do 25 marca br., wiele uczniów korzysta z pracy zdalnej.

"Coraz więcej szkół, blisko 80%, korzysta ze zdalnych mechanizmów zlecania zajęć i weryfikacji wiedzy uczniów. Widzimy doskonale, że musimy radzić sobie z okolicznościami, o których nikt jeszcze miesiąc temu nie wiedział" - powiedział.

Wczoraj premier zapowiadał, że decyzja w sprawie ewentualnego przedłużenia terminu zamknięcia szkół zapadnie na początku przyszłego tygodnia lub w weekend.

"To, że znajdujemy ścieżki do realizacji pewnych funkcji publicznych: społecznych i gospodarczych, które są bezpieczne, które podtrzymują kwarantannę jest niezwykle ważne, korzystne, [...] dobrze świadczące o absorpcji tych zmian" - powiedział premier.

Dodał, że na dzisiaj potrzebujemy jeszcze kwarantanny społeczeństwa.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

stoppaniceJaka pandemia? W Italii zmarło 0,005% społeczeństwa. I nie do końca to wina wirusa. Większość to starzy, schorowani ludzie. 5 tysięcznych procenta … Czytaj całość

19-03-2020

Pewno nie poinformowali.Miesięczna umieralność na raka? Kto zgadnie?

Rozwiń komentarze (2)