Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent: Projekt ustawy o Funduszu Medycznym został złożony w Sejmie

1
Podziel się:

Projekt ustawy o Funduszu Medycznym, zakładającej utworzenie specjalnego funduszu na leczenie i profilaktykę chorób onkologicznych została złożona w Sejmie, poinformował prezydent Andrzej Duda.

Prezydent: Projekt ustawy o Funduszu Medycznym został złożony w Sejmie
bEsmMCEl

"Zapowiadana od jakoś czasu i tak już dyskutowana w mediach ustawa o funduszu medycznym została dzisiaj przeze mnie złożona w Sejmie" - powiedział Duda dziennikarzom w Krakowie.

Fundusz, którego roczny budżet ma wynosić 4 mld zł (w tym roku 2 mld zł) będzie znajdował się w gestii ministra zdrowia.

"Mam nadzieję, że parlament szybko się nią zajmie i że ta ustawa będzie mogła jak najszybciej wejść w życie" - zaznaczył prezydent.

bEsmMCEn

"Fundusz będzie podzielony na trzy segmenty. Pierwszy segment, najważniejszy, to będą świadczenia medyczne dla osób dotkniętych chorobami rzadkimi, przede wszystkim dla dzieci, jak również osób z chorobami onkologicznymi na specjalistyczne leczenie, w tym także leczenie zagraniczne, w przypadku, jeżeli leczenie w Polsce nie jest realizowane; także na operacje różnego rodzaju, [...] również na terapie, a więc na środki farmaceutyczne, na leki, także z zagranicy" - powiedział Duda.

Druga część funduszu to środki na profilaktykę w zakresie onkologii.

"One będą do dyspozycji np. samorządów, po to, żeby można było te działania profilaktyczne prowadzić, po to, by można było realizować badania przesiewowe, po to by wzrastała wykrywalność chorób onkologicznych" - zaznaczył prezydent.

Kolejna część to wydatki infrastrukturalne - na wyposażenie szpitali oraz na budowę szpitali, oddziałów do skutecznego leczenia przede wszystkim chorób onkologicznych.

bEsmMCEt

"A więc fundusz będzie miał trzy segmenty, będzie w dyspozycji ministra zdrowia [...] a przede wszystkim będzie miał 4 mld zł rocznie. W tym roku, z uwagi na to, że pół roku już za nami, 2 mld zł i będzie służył leczeniu dzieci chorych na choroby onkologiczne i choroby rzadkie, z których leczeniem w Polsce jest problem" - powiedział Duda.

bEsmMCEO
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zxc
rok temu
Ustawa oczywiście potrzebna, ale jak zwykle PiS czekał na huczne jej ogloszenie tuż przed wyborami, a spokojnie mozna było to zrobić juz dawno temu.