Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Projekt Celon Pharma zarekomendowany przez NCBR do 22,2 mln zł dofinansowania 

0
Podziel się

Warszawa, 18.01.2021 (ISBnews) - Wniosek Celon Pharma o dofinansowanie projektu: "Rozwój i wdrożenie do badań klinicznych i własnej działalności spółki innowacyjnego terapeutyku opartego o agonizm receptorów GPR40 w terapii bólu neuropatycznego (GRAPPA)" został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) do dofinansowania, podała spółka. Całkowity koszt projektu został określony na ok. 42,3 mln zł, a rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 22,2 mln zł.

Projekt Celon Pharma zarekomendowany przez NCBR do 22,2 mln zł dofinansowania 
bDKiLljF

"Ostatecznym celem tego projektu jest ewaluacja kandydata na lek, w ramach badań klinicznych fazy II, w leczeniu bólu neuropatycznego" - czytamy w komunikacie.

Związek CPL207208, zwany również CPL'208 to specyficzny agonista receptora GPR40. Jest rozwijany przez Celon Pharma S.A., w leczeniu cukrzycy typu II oraz neuropatii cukrzycowych i z sukcesem przeszedł I fazę badań klinicznych, podano także.

"Ostateczna kwota dofinansowania projektu może ulec zmianie" - zastrzeżono.

bDKiLljH

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

bDKiLlki
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(0)