Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

1
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny BoomBit w związku z planowaną ofertą publiczną i ubieganiem się o wprowadzenie akcji do obrotu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka. BoomBit planuje publikację prospektu na 8 kwietnia, debiut giełdowy na maj.

Przegląd informacji ze spółek

Mirbud zdecydował rozpoczęciu analizy możliwości i scenariuszy przejęcia całkowitej kontroli nad JHM Development i wycofania jego akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)
, podała spółka.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte w marcu 2019 roku przez Monnari Trade wyniosły ok. 19,3 mln zł i były wyższe o 16,97% r/r, podała spółka.

Newag odnotował 57,26 mln zł jednostkowego zysku netto w 2018 r. według wstępnych danych, podała spółka.

W ramach realizowanej przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) budowy bloków 5 i 6 o łącznej mocy 1800 MW w Elektrowni Opole dokonano pierwszego rozpalenia kotła bloku 6, podała spółka. Zaawansowanie budowy przekroczyło 97%.

mBank wyemitował obligacje niezabezpieczone o wartości 125 mln CHF (równowartość 477,78 mln zł) w ramach Programu EMTN, podał bank.

PKP Cargo zawarło porozumienia ze stronami zakładowego układu zbiorowego pracy ws. jednorazowej nagrody, podała spółka. Koszt nagrody w PKP Cargo S.A. wyniesie ok. 13,9 mln zł.

Kino Polska TV przedłoży zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wniosek w zakresie przeznaczenia kwoty 5,946 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,3 zł brutto na akcję, podała spółka.

Akcjonariusze PKO Banku Polskiego zdecydują 6 maja br. o przeznaczeniu na dywidendę 1,66 mld zł, co oznacza wypłatę w wysokości 1,33 zł na akcję, wynika z projektu uchwały na zwyczajne walne zgromadzenie banku.

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI)
według stanu na dzień wyceny 31 marca 2019 r. lub na dzień ostatniej statutowej wyceny aktywów funduszy inwestycyjnych wyniosła 4 023,2 mln zł, podał Skarbiec Holding. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 4 278,1 mln zł.

Orlen Projekt miał pełne prawo do odstąpienia od umowy i zaprzestania realizacji prac inwestycyjnych przy budowie instalacji odolejania w związku z brakiem płatności ze strony Polwax za wykonane usługi, przekonuje spółka.

Ze względu na jednostkową stratę netto w 2018 roku, zarząd Unimotu nie będzie rekomendował akcjonariuszom wypłaty dywidendy w tym roku, liczy jednak na powrót do wypłaty dywidendy w przyszłym roku, podała spółka.

Należąca do Orlen Lietuva litewska rafineria odpowiadała za niemal 30% przerobu ropy w całej Grupie PKN Orlen w ub.r., poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Zadeklarował, że Orlen chce wzmacniać pozycję Orlen Lietuva w regionie i w swojej grupie kapitałowej.

VD Invest - spółka zależna Vantage Development - w wyniku spełnienia się warunków zawieszających zawarła z M7 PoLAF Polish Propco 5 (dawniej IKI Poland, kupujący) przyrzeczoną umowę dotyczącą sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z własnością znajdującego się na nim budynku biurowo-usługowego Delta 44 położonego we Wrocławiu, przy ul. Dąbrowskiego 44 za cenę 28,7 mln zł netto, podał Vantage Development.

Bank Pekao oraz Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisały umowę na linię finansową dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim, podało Pekao. Środki w wysokości 150 mln zł mają pomóc w finansowaniu projektów związanych z podniesieniem efektywności energetycznej firm.

Tauron Polska Energia postawi w Zakładzie Górniczym w Brzeszczach (ZG Brzeszcze) dwie instalacje kogeneracyjne o mocy 2,7 MWe każda, wykorzystujące metan z kopalni, podała spółka. Jednostki mają zacząć pracę w 2021 r.

Synektik oczekuje, że finalna wersja raportu z trzymiesięcznego okresu obserwacji (tzw. follow-up) pacjentów, którym podano kardioznacznik przeznaczony do obrazowania perfuzji mięśnia sercowego metodą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) w ramach II fazy badań klinicznych będzie gotowa do końca I poł. br., podała spółka.

Ten Square Games miał szacunkowo 45,2 mln zł przychodów w I kw. 2019 r, co oznacza wzrost o 213% w skali roku oraz o 8,7% w ujęciu kwartalnym, podała spółka.

Wiceprezes zarządu Amiki ds. finansowych i kontrolingu Wojciech Kocikowski oraz wiceprezes zarządu ds. handlu i marketingu Piotr Skubel poinformowali, że nie zamierzają zgłaszać swojej kandydatury do składu osobowego zarządu spółki na kolejną kadencję, podała Amica.

The Dust podpisał list intencyjny z inwestorem, który deklaruje gotowość do udziału w finansowaniu produkcji gry bazującej na Cyklu Inkwizytorskim, czyli serii powieści autorstwa Jacka Piekary, podała spółka. Potencjalne finansowanie o wartości 3 mln zł będzie miało formułę zbliżoną do project finance, a umowa ma zostać podpisana w przeciągu najbliższych 3 miesięcy.

Przychody Vigo System wyniosły 11,46 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 9,06 mln zł rok wcześniej, podała spółka.

Oferta konsorcjum firm REMA - GAD i Bumech - Technika Górnicza (spółka zależna Bumechu), warta 14 mln zł netto, została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu pn: "Drążenie pochylni metanowej IIIa-S badawczej dla potrzeb Polskiej Grupy Górniczej S.A. Oddział KWK Murcki - Staszic", podał Bumech.

J.W. Construction Holding postanowił przystąpić do nabywania akcji własnych w liczbie do 11 mln szt. po cenie 2,7 zł, podała spółka.

Red Dev Studio, producent gier na platformy stacjonarne i mobilne z Olsztyna, złożyło dokument informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka jest coraz bliżej debiutu na NewConnect, który planuje jeszcze w II kwartale 2019 roku.

Zarząd Auto Partner rekomenduje wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki w kwocie 2 602 500 zł, tj. 0,02 zł na jedną akcję, podała spółka.

Forte odnotowało 34,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 77,34 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Oleg Klapovskiy złożył rezygnację z pełnionej przez niego funkcji członka zarządu CD Projekt, ze skutkiem na dzień odbycia najbliższego walnego zgromadzenia, podała spółka.

Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) odnotowało 10,19 mln zł jednostkowej straty netto w 2018 r. wobec 34,03 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Polwax odstąpił od umowy zawartej z Orlen Projekt na realizację inwestycji pod nazwą "Budowa i uruchomienie instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych wraz z instalacjami pomocniczymi dla spółki Polwax S.A.", podała spółka. Polwax podał także w innym komunikacie, że zawarł porozumienie z ING Bankiem Śląskim, ustalające przejściowe zasady współpracy do 6 maja 2019 r., które jest kontynuacją procedury przewidzianej na wypadek odstąpienia od umowy z Orlen Projekt.

Ronson sprzedał 174 lokale w I kw. 2019 r. wobec 188 rok wcześniej, a przekazał 142 (304 w pierwszym kwartale 2018 r.), podała spółka, powołując się na wstępne dane.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Hossa wisi w ...
5 lata temu
BIOTON !!!. Technicznie zaczyna świetnie wyglądać.