Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
09.03.2020 18:00

Przegląd informacji ze spółek

Protektor planuje przyjęcie nowej strategii w II kw. 2020 r., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła mBankowi zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie co najmniej 95% zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku, podał bank.

Kruk podjął decyzję w sprawie emisji obligacji serii AJ2 w ramach VI Programu Emisji Obligacji Publicznych, która obejmie nie więcej niż 300 tys. obligacji o łącznej wartości nominalnej do 30 mln zł, z terminem wykupu przypadającym na 3 kwietnia 2025 r.

Mostostal Warszawa ma list intencyjny w sprawie nabycia nieruchomości o powierzchni ok. 5 ha z przeznaczeniem na bazę sprzętową za 8,15 mln zł, podała spółka.

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych według stanu na dzień wyceny 28.02.2020 r. lub na dzień ostatniej statutowej wyceny aktywów funduszy inwestycyjnych wyniosła 3 702,8 mln zł, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 3 727,7 mln zł

CDRL nie odczuwa większych zakłóceń w obecnych dostawach z Chin w związku z koronawirusem, ale monitoruje sytuację i prowadzi wstępne rozmowy z podwykonawcami z innych krajów, poinformował ISBnews prezes Marek Dworczak. Spółka pomimo obecnych zawirowań chce pozostać spółkę regularnie wypłacającą dywidendę.

Alior Bank rozszerzył ofertę obsługi gotówkowej o wpłaty zamknięte w kasach Poczty Polskiej. Klienci biznesowi mogą wpłacać gotówkę w formie zamkniętej nie tylko w kasach oddziałów, wrzutniach nocnych czy liczarniach, ale również w placówkach Poczty Polskiej zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) wybrał Strabag na generalnego wykonawcę inwestycji biurowo-handlowej Intraco Prime w Warszawie, podał PHN.

Wielton dostarczył firmie Alcopper Tran 10 zestawów i 5 naczep Curtain Master Mega, wyposażonych w udogodnienia do transportu sprzętu AGD, podała spółka.

Robot podwodny z sonarem skontroluje w tym roku stan techniczny trzech elektrowni wodnych należących do PGE Energia Odnawialna (PGE EO): Dębe, Smardzewice i Krępna, podała spółka. W kolejnych latach sprzęt będzie wykorzystywany we wszystkich obiektach hydrologicznych należących do spółki.

Gwałtowny spadek notowań ropy to dla Unimotu i branży paliw co najmniej krótko- i średnioterminowo korzystna sytuacja, ocenił prezes Unimotu Adam Sikorski.

Unimot ponownie zaczął sprzedaż olejów silnikowych Avia w Chinach, po tym jak epidemia koronawirusa na około trzy tygodnie wstrzymała pracę chińskiego biura spółki, poinformował ISBnews prezes Adam Sikorski.

Asseco Poland stworzyło Promak Ra - system IT umożliwiający prowadzenie rejestru akcjonariuszy, a który jest zintegrowany z platformą blockchain dla rynku kapitałowego udostępnioną przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW), poinformowała spółka.

PGE Energia Ciepła - spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) - przyłączyła do sieci ciepłowniczej budynki o zapotrzebowaniu na moc cieplną 239,9 MWt w 2019 r., tj. o 43,4 MWt więcej niż rok wcześniej, podała spółka. Blisko 80% przyłączeń zostało zrealizowanych w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Oferta konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia (lider, spółka z grupy Mirbudu) i Mirbud, warta 583,38 mln zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pn.: "Kontynuacja projektowania i budowy drogi ekspresowej S-5 na odcinku Nowe Marzy - Bydgoszcz - granica województwa kujawsko- pomorskiego i wielkopolskiego z podziałem na 2 części: Część 2 - [...] od węzła Dworzysko (bez węzła) - do węzła Aleksandrowo (z węzłem) o długości około 22,4 km", podał Mirbud.

Santander Bank Polska (Santander BP) wstrzymał możliwość korzystania z limitów kredytowych, w całym zakresie niewykorzystanej części tych limitów, udzielonych Herkulesowi oraz jego spółce zależnej Gastel Prefabrykacja na podstawie umowy o linię kredytową z 26 sierpnia 2010 r., podał Herkules. Umowa dotyczy linii kredytowo-gwarancyjnej udostępnionej do 10 października 2020 r. do kwoty 22 mln zł.

Komputronik oraz jego spółka zależna Komputronik Biznes, mając na celu ochronę wierzycieli, pracowników i majątku spółek, ostrożnościowo złożyły w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto w Poznaniu, Wydział XI Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego wobec obu podmiotów, podała spółka.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz