Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Przejęcie zakładów mięsnych Henryk Kania. Cedrob obniża ofertę

10
Podziel się:

Już nie 100 mln zł, a 82 mln zł. Tyle pieniędzy wykłada Cedrob na przejęcie zakładów mięsnych Henryk Kania. Mijają miesiące i ciągle transakcja nie może dojść do skutku.

Co dalej z Zakładami Mięsnymi Henryk Kania?
Co dalej z Zakładami Mięsnymi Henryk Kania? (Flickr, F Delventhal, (CC BY 2.0))

We wrześniu 2019 roku Cedrob (lider rynku produkcji drobiu oraz wiodącym producentem trzody chlewnej w Polsce) zgłosił do UOKiK chęć przejęcia kontroli nad ZM Henryk Kania (ZM HK). Chwilę wcześniej zawarł umowę, na mocy której mógł produkować na surowcach Henryka Kani. A później rada wierzycieli wyraziła zgodę na zawarcie umowy dzierżawy zakładów.

Po tym jak zarządca ZM HK złożył w sądzie uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z problemami finansowymi w firmie, Cedrob wyszedł z ofertą nabycia majątku zakładów za 100 mln zł netto. Było to mniej więcej dwa miesiące temu.

Od tamtego czasu nie wiele się zadziało w sprawie, a przynajmniej nie było istotnych komunikatów obu spółek. Teraz okazało się, że Cedrob zaczął schodzić z ceną. Ofertę 100 mln zł obciął do 82 mln zł.

Zobacz także: Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

"Cedrob dokonał zmiany złożonej oferty w zakresie ceny nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa określonej w pierwotnej ofercie w ten sposób, iż zawnioskował o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz Cedrob za cenę 82 100 000 zł, powiększoną o wartość należnego podatku od towarów i usług, o ile taki będzie należny według obowiązujących przepisów. W pozostałym zakresie złożona oferta pozostaje niezmieniona" - czytamy w komunikacie.

Temat przejęcia ZM HK jest obecny od wielu miesięcy, ale ciągle nie może zostać sfinalizowany. A przypomnijmy, że w pewnym momencie włączył się do przejęcia także inny duży gracz na rynku - Tarczyński. Dosyć szybko jednak zrezygnował.

ZM Henryk Kania są obecnie w restrukturyzacji. Ostatnie publikowane wyniki finansowe pokazały, że firma przynosi spore straty. W pierwszym półroczu 2019 roku była 866 mln zł na minusie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
star
2 lata temu
Nie kupił przychylności PiS to upadł. Tak trzymać. Tylko wierni donatorzy PiS maja prawo przezyć.
nicck
2 lata temu
mistrz masarski z żywca wojciech dobija też zakończył działalność i w dobie kryzysu koronawirusa wywalił pracowników na bruk
Pszczyniak
2 lata temu
I tak kończy mistrz masarski z Pszczyny jak mawiał o sobie
olo
2 lata temu
czy to polska firma ? bo duzi gracze sprzedali się zagraniczniakom - szczególnie z Chin. takich mamy biznesmenów, co to samodzielnie nie potrafią rozwinąć się...
zbych
2 lata temu
znowu trociny