Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSE zażądały od Elektrobudowy 14 mln zł z gwarancji na prace przy stacji Konin

1
Podziel się

Elektrobudowa w upadłości otrzymała od Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń informację o złożeniu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) żądania do zapłaty kwoty ok. 14 mln zł z gwarancji należytego wykonania umowy na "Modernizację stacji 220/110 kV Konin", podała spółka.

PSE zażądały od Elektrobudowy 14 mln zł z gwarancji na prace przy stacji Konin
bEpvOjqZ

20 kwietnia Elektrobudowa podawała, że otrzymała od PSE pismo wraz z notą obciążeniową na łączną kwotę 20,6 mln zł, odnoszące się do odstąpienia przez zamawiającego od powyższej umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy oraz nałożenia przez zamawiającego kar umownych w wysokości 20,2 mln zł. Wartość ww. zadania inwestycyjnego obejmowała kwotę ok. 114,5 mln zł, natomiast zaawansowanie prac na dzień 20 kwietnia wynosiło ok. 68%.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

bEpvOjrC
energetyka
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
YATAGAN 83r
rok temu
Pozdrawiam zerwipludry