Notowania

górnictwo
11.09.2019 14:26

PSG chce przekroczyć liczbę 3 milionów przyłączy gazu do końca roku

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) z grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) ma nadzieję przekroczyć liczbę 3 mln przyłączy gazu w tym roku, poinformował prezes Marian Żołyniak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: ANDRZEJ WAWOK/REPORTER)

"Posiadamy prawie 190 tys. km sieci gazowej niskiego, średniego, podwyższonego, wysokiego ciśnienia. W skład infrastruktury wchodzą też stacje I i II stopnia, stacje pomiarowe. W tym roku mam nadzieję, że przekroczymy barierę 3 mln przyłączy gazu" - powiedział Żołyniak podczas konferencji prasowej.

Obecnie spółka ma 2,94 mln przyłączy.

Polska Spółka Gazownictwa to największa spółka w grupie kapitałowej PGNiG. Jest Narodowym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce i europejskim liderem branży dystrybucji paliwa gazowego. Zatrudnia 11,5 tys. osób i zarządza 187 tys. km gazociągów, które dostarczają rocznie ponad 11,6 mld m3 gazu.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,2 mld zł w 2018 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz