Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
23.03.2020 10:17

PSPA: Liczba rejestracji elektrycznych aut osobowych wzrosła o 181% r/r w I-II

Liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych oraz hybryd typu plug-in w Polsce wzrosła o 181% r/r w okresie styczeń-luty br. do 1 166, wynika z licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Obecnie po polskich drogach poruszają się 9 803 samochody elektryczne, które mogą korzystać z 1 093 stacji ładowania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pod koniec lutego 2020 r. z 9 803 elektrycznych samochodów osobowych 58% stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV, ang. battery electric vehicles) - 5 700, a pozostałą część hybrydy typu plug-in (PHEV, ang. plug-in hybrid electric vehicles) - 4 103. Park elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych w analizowanym okresie zwiększył się do 561 szt., natomiast liczba autobusów elektrycznych wynosi, zgodnie z Centralną Ewidencją Pojazdów, 232 szt. W dalszym ciągu rośnie też flota elektrycznych motorowerów i motocykli, która na koniec listopada osiągnęła 6 447 szt., podano w komunikacie.

"Wraz ze wzrostem liczby pojazdów, rozwija się również ogólnodostępna infrastruktura ładowania. Pod koniec lutego br. w Polsce funkcjonowały 1 093 stacje ładowania pojazdów. 30% z nich stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 70% wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW. W ciągu ostatniego miesiąca zainstalowano 44 nowe stacje" - czytamy w komunikacie.

Licznik elektromobilności, aktualizowany przez PZPM i PSPA, dostępny jest na stronach internetowych organizacji. Dane zostały opracowane przez PZPM i PSPA na podstawie analiz danych pochodzących m.in. z Centralnej Ewidencji Pojazdów, a także własnych badań i prowadzonych ewidencji.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa w Polsce organizacja branżowa, kreująca rynek elektromobilności oraz promująca zero- i niskoemisyjne technologie w transporcie.

Tagi: energetyka, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz