Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PZU ma umowę z Grupą Skanska dotyczącą najmu siedziby centrali

1
Podziel się

Grupa PZU wynajęła 47 000 m2 powierzchni biurowej, handlowo-usługowej i magazynowej oraz 325 miejsc parkingowych w warszawskim Generation Park Y - najwyższym biurowcu szwedzkiej Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej na główną siedzibę, podała Skanska.

PZU ma umowę z Grupą Skanska dotyczącą najmu siedziby centrali
bErHLuSt

"Nowa centrala Grupy PZU to inwestycja w naszych pracowników. Dlatego tak ważne jest, że Generation Park Y spełnia najwyższe standardy, jeżeli chodzi o warunki, komfort i bezpieczeństwo pracy. Niemniej istotne są kwestie ekologiczne i to, że jest to obiekt bez barier, z którego w pełni będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Przeprowadzka to dla nas okazja do zbudowania przestrzeni przyjaznej pracownikom oraz ułatwiającej im funkcjonowanie wewnątrz organizacji" - powiedziała członkini zarządu PZU Życie odpowiedzialna za obszar nieruchomości w Grupie PZU Dorota Macieja, cytowana w komunikacie.

Po podpisaniu umowy poziom najmu w budynku wynosi 98,5%. Grupa PZU przeniesie się do nowego biura w II kwartale 2022 roku, podano także.

"Generation Park to nasz flagowy projekt, który odzwierciedla podejście Skanska do tworzenia ponadczasowych, zdrowych i bezpiecznych przestrzeni do pracy. Nasz pierwszy biurowy wysokościowiec w tej części Europy oddamy w ręce jednej z największych firm ubezpieczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zielone rozwiązania budynkowe oraz środowisko wewnętrzne wspierające dobrostan pracowników były niezwykle ważnymi aspektami w rozmowach z Grupą PZU. Podpisaliśmy umowę z firmą, z którą łączą nas wspólne wartości - co cieszy nas podwójnie" - powiedziała prezes spółki biurowej Skanska w CEE Katarzyna Zawodna-Bijoch, cytowana w komunikacie.

bErHLuSv

4 lutego br. PZU dokonało wyboru oferty w postępowaniu na najem siedziby centrali PZU i podpisało list intencyjny z Bitra Enterprise z Grupy Skanska. Kilka tysięcy pracowników PZU przeniesie się do tymczasowej lokalizacji centrali w II kw. 2022 r. Całkowita, szacunkowa wartość potencjalnej umowy najmu budynku, w okresie 10 lat jej trwania, wynosi ok. 805 mln zł brutto.

Dotychczasowa centrala PZU mieści się w ponad 20-letnim PZU Tower w śródmieściu Warszawy przy al. Jana Pawła II 24. Budynek początkowo miał spełniać funkcje hotelowe, a następnie został przeprojektowany na cele biurowe. PZU wskazało, że w projekcie wykorzystano technologie, które obecnie są już nieefektywne i nie spełniają współczesnych standardów dla powierzchni biurowych z zakresu organizacji i ergonomii pracy oraz ochrony środowiska. Decyzja o przeniesieniu centrali PZU do tymczasowej siedziby jest spójna z przyjętą przez Grupę strategią "Zielone PZU".

Okres obowiązywania umowy, podpisanej w lutym ze Skanską wyniesie 10 lat. Jak zapowiadano, w tym czasie Grupa PZU przeanalizuje możliwości i podejmie decyzję o przyszłości dotychczasowej siedziby.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

bErHLuSB

Deweloperem kompleksu Generation Park jest szwedzka firma Skanska, która realizuje inwestycje biurowe zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa.

bErHLuSW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
koti
rok temu
Nik już się zainteresował?