Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
26.05.2020 10:57

Rafako liczy na zamknięcie sprzedaży e-busa do połowy tego roku

Rafako liczy, że uda się sfinalizować kluczową dezinwestycję - sprzedaż projektu e-bus na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) w tym półroczu, poinformowała ISBnews p.o. prezesa Agnieszka Wasilewska-Semail.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Projekt e-bus po analizie okazał się być projektem non-core i zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest dezinwestycja. Trwają intensywne rozmowy z ARP. Staramy się, żeby w tym półroczu zamknąć temat" - powiedziała Wasilewska-Semail w rozmowie z ISBnews.

Poinformowała, że równolegle toczą się prace nad innymi dezinwestycjami, dotyczącymi głównie zbędnych nieruchomości i majątku nieprodukcyjnego grupy.

Na początku br. Rafako zawarło z ARP porozumienie, którego celem było przeprowadzenie rozmów ws. sprzedaży przez Rafako na rzecz ARP oddziału w Solcu Kujawskim, który miał zajmować się produkcją oraz sprzedażą pojazdów o napędzie elektrycznym, jak również usługami projektowymi oraz pracami badawczo-rozwojowymi w tym zakresie. Zgodnie z zawartym porozumieniem, Rafako przyznało ARP wyłączność w zakresie negocjacji oraz przeprowadzenia transakcji do dnia 30 czerwca 2020 r.

Transakcja ma się odbyć poprzez sprzedaż wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa lub sprzedaż udziałów w kapitale zakładowym spółki celowej, tj. spółki pod firmą Rafako E-Bus, do której zorganizowana część przedsiębiorstwa zostałaby wniesiona pod jakimkolwiek tytułem prawnym.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,27 mld zł w 2018 r.

Tomasz Chaberko

Tagi: energetyka, budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz