Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rafako prowadzi proces uzgodnień dot. zmiany umowy na realizację proj. Jaworzno

0
Podziel się:

Rafako wraz ze spółką zależną E003B7 w dalszym ciągu prowadzą w dobrej wierze proces uzgodnień ze spółką Nowe Jaworzno Grupa Tauron dotyczących zmiany treści postanowień umowy z 17 kwietnia 2014 r. na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III - Elektrownia II - w zakresie kocioł parowy, turbozespół, budynek główny, część elektryczna i AKPiA bloku, podało Rafako.

Rafako prowadzi proces uzgodnień dot. zmiany umowy na realizację proj. Jaworzno
bEExCfGt

"Na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego, emitent nie identyfikuje ryzyk związanych z osiągnięciem porozumienia oraz zawarciem aneksu do kontraktu" - czytamy w komunikacie.

W połowie października br. Tauron podał, że Nowe Jaworzno Grupa Tauron - spółka zależna Taurona Polskiej Energii - ustaliła w negocjacjach z konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa rozszerzenie zakresu prac przy budowie bloku energetycznego 910 MW, które zwiększy cenę netto o 52,3 mln zł do 4 537,8 mln zł i przesunie termin oddania bloku do eksploatacji na do 31 stycznia 2020 r.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,27 mld zł w 2018 r.

bEExCfGW
energetyka
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)