Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Rekordowa dywidenda. Zygmunt Solorz dostanie setki milionów złotych w ratach

56
Podziel się:

Udziałowcy grupy Cyfrowy Polsat przegłosowali podział zysków za 2020 rok. Przychylili się do propozycji zarządu. To oznacza, że do końca roku Zygmunt Solorz dostanie 447 mln zł.

Rekordowa dywidenda. Zygmunt Solorz dostanie setki milionów złotych w ratach
Zygmunt Solorz dostanie sporo pieniędzy z zysków Cyfrowego Polsatu (AKPA, Podlewski)

On wie, jak robić pieniądze. Zygmunt Solorz ma majątek wyceniany na około 13 mld zł i do końca roku może liczyć jeszcze na dwa przelewy na konto swoich spółek w wysokości w sumie około 447 mln zł. To ponad połowa zysku, którym jego Cyfrowy Polsat chce się podzielić z inwestorami.

O tym, że zarząd spółki zarekomendował, aby ponad 767 mln zł przeznaczyć na wypłatę akcjonariuszom, wiadomo było już miesiąc temu. Teraz już oficjalnie wszystko zostało potwierdzone w głosowaniu.

Do wypłaty będzie dokładnie 404 mln 982 tys. 13,92 zł z zysku za 2020 rok. Kolejne 362 mln 473 tys. 205,28 zł będzie pochodzić z kapitału zapasowego, utworzonego z zysków z poprzednich lat.

Zobacz także: Budowa i remont horrendalnie drogie, ceny wystrzeliły. Ekspert: To nie koniec podwyżek

Oczywiście nie tylko Zygmunt Solorz dostanie swoją część zysków. Na dywidendę może liczyć każdy posiadacz, nawet tylko jednej akcji, jeśli będzie na liście akcjonariuszy spółki w dniu 15 września. To tzw. dzień dywidendy, czyli data ustalenia prawa do wypłaty.

Przelewy na konta posiadaczy akcji będą dwa. Pierwsza transza w kwocie niecałych 256 mln zł zostanie przekazana 28 września. Reszta, czyli ponad 511 mln zł, będzie rozdzielona 10 grudnia.

Większość pieniędzy trafi do Zygmunta Solorza, bo do niego należy 58 proc. wszystkich akcji i 65 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Warto zauważyć, że miliarder nie jest bezpośrednio ujawniony wśród właścicieli. Formalnie ma akcje Cyfrowego Polsatu poprzez należące do niego spółki: TiVi Foundation, Embud 2 Sp. z o.o. S.K.A. i Tipeca Consulting Limited.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
Alogram
3 lata temu
Już niebawem te zyski Z.S będą uszczuplone , jak decyzją sądu będzie musiał oddać z odsetkami, to co ukradł akcjonariuszom Midasa
Związany od 1...
3 lata temu
Super! Cieszymy sie! A punkty sprzedaży Plusa I Cyfrowego Polsatu muszą doķładać do interesu co miesiąc grube tysiące bo tak niskie prowizję wypłaca firma! Skandal i rozboj w białym dzień, tak źle nigdy nie było!
górnik z ada...
3 lata temu
bogacz pan Solorz ? filantrop? jestem przykładem jak dochodzi się do bogactwa pracuje w spółce ZEPAK pana Solorza jeszcze na tak zwanym 23 prim i na warunkach kopalni PAK KWB Adamów w Turku jestem na wypowiedzeniu do września gdyż odmówiłem pracy w Kleczewie 70 km w jedną stronę jestem w okresie ochronnym przedemerytalnym i opiekuje się niezdolną do samodzielnej egzystencji zoną ,wiec sam wybrałem wypowiedzenie, ale od lutego 2020 rozstałem niedopuszczony do ciężkiej fizycznej pracy po 42 latach pracy w kopalni po badaniach okresowych i skierowany na stanowisko odpowiednie do stanu zdrowia, ale pracodawca nie uwzględnił tej zmiany tak twierdzi dyrektor kadr pan Degórski i kierowniczka kadr pani Kachelska oraz pan Semla i jestem zmuszany do jej wykonywania i pracy na stanowisku na którym mam zakaz pracy pod groźbą zwolnienia dyscyplinarnego i tak się dochodzi do bogactwa pozdrawiam pana Solorza i tych wymienionych co się nim zasłaniają oraz podziwiajcie jak tu przestrzegany jest kodeks pracy (a może w ZEPAKu o czym takim nie słyszeli?) -sygnalizuje to co się dzieje w tej firmie a tu cisza żadnej reakcji na jawne łamanie praw pracowniczych w kopalni Adamów w Turku moja pensja podstawowa plus wysługa lat po odjęciu kosztów dojazdu do Kleczewa mniej niż kuroniówka- a filantrop się cieszy - NASZ NOWY DOM, FUNDACJA POLSAT, a tu w Wielkopolsce prawdziwa twarz
podatnik
3 lata temu
Czyżby na Cyprze się cieszyli z podatku, który od dywidendy tam zapłaci?
KILLER36
3 lata temu
To może dodam że Pan S. Robi sobie śmietnik pod Turkiem i ciekaw jestem czy to odpady z Pl czy D . Będę to obserwował !
...
Następna strona