Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowy rok Banku Millennium. Zarobił 760 mln zł

W ubiegłym roku baza klientów Millennium zwiększyła się o blisko 200 tys. osób. Na rachunkach w banku trzymali o 16 proc. więcej pieniędzy, dzięki czemu wartość udzielonych kredytów wzrosła o 10 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Bank Millennium rośnie w siłę. (Fot: NDT)

Bank Millennium od października do grudnia wypracował 212,5 mln zł zysku netto. To oznacza poprawę wyników o 6,2 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i o ponad 18 proc. względem analogicznego okresu 2017 roku - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez władze banku.

Dzięki udanej końcówce roku udało się pobić rekord. Do tej pory tylko w jednym roku łączne zyski przekroczyły 700 mln zł. Tak było w 2016 roku - 701 mln zł. W ciągu całego ubiegłego roku zysk wyniósł 760,7 mln zł.

Na koniec grudnia bank miał 1 mln 838 tys. aktywnych klientów detalicznych. W 12 miesięcy przybyło ich ponad 200 tys.

"Wynik ten stanowi mocny start w kierunku osiągnięcia głównego, strategicznego celu na rok 2020, którym jest podwojenie tempa pozyskiwania klientów do 600 tys. na przestrzeni 3 lat" - czytamy w komunikacie banku.

Przyrost liczby klientów banku ma bezpośrednie przełożenie na środki lokowane na rachunkach. Depozyty w grupie Millennium w rok zwiększyły wartość o 15,7 proc., osiągając łączne saldo 66 mld 244 mln zł. Jednocześnie saldo kredytów netto poszło w górę o 10 proc. do 52 mld 712 mln zł.

Czeka nas rewolucja finansowa w Unii Europejskiej. Banki będą musiały konkurować, nie tylko między sobą

Głównym źródłem dochodów banku są odsetki. Wynik w tej kategorii wyniósł 1 mld 877,9 mln zł - to więcej o 8 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Minimalny spadek zanotował w przypadku wyniku prowizyjnego (o 0,4 proc. rok do roku) - bilans 2018 roku to 661 mln zł.

Zyski byłyby wyższe, gdyby nie wyraźny wzrost kosztów działalności, szczególnie osobowych. M.in. w wyniku wzrostu wynagrodzeń pracowników i zatrudnienia zwiększyły się o 7 proc. do 638 mln zł. Łączna liczba pracowników w grupie wzrosła o 302 osoby, w tym 143 etaty z powodu przyłączenia SKOK-u Piast. Na koniec grudnia Millennium zatrudniał 6 132 pracowników.

Co bank zrobi z rekordowym zyskiem? W przeciwieństwie do poprzednich lat nie zamierza dzielić się nim z posiadaczami akcji. Ze względu na dodatkowe wymogi bezpieczeństwa oraz planowane przejęcie Euro Banku, zarząd zamierza zatrzymać całość zysku netto w spółce. Przypomnijmy, że Millennium ma politykę dywidendy, obejmującą wypłatę 35 do 50 proc. zysku netto.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na giełdzie w Warszawie. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: millennium bank, mil, wyniki, banki, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2019

nikt ważnyBank to najprostszy sposób na zarobek milionów. Ludzie zakładając konta trzymają swoje zł. bez oprocentowania a bank na udzielanych kredytach … Czytaj całość

05-02-2019

ERYK ANTYKLERYK'' ZAROBIONE '' na KRWAWICY KLIENTÓW, OSZUSTW, KRADZIEŻY i OKŁAMYWANIA KLIENTÓW na WYSOKIE PROCENTY !

07-02-2019

(00)Przecież podatek bankowy miał te instytucje zabić, a tu taka niespodzianka. Kolejny rok banki osiągają rekordowe zyski.

Rozwiń komentarze (3)