Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
12.03.2020 14:26

Resort infrastruktury skierował do realizacji pierwszą ze 100 obwodnic: Wąchocka

Minister infrastruktury zatwierdził Program inwestycji dla obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42. Obwodnica została ujęta w Programie budowy 100 obwodnic i jest jedną z kilkunastu inwestycji planowanych do uruchomienia w 2020 r., podał resort.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Program budowy 100 obwodnic to poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej. Dotrzymujemy słowa i zgodnie z zapowiedzią dzisiaj zatwierdzamy finansowanie dla pierwszego zadania z tego programu" - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber, cytowany w komunikacie.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Wąchocka jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście w ciągu drogi krajowej numer 42. Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego oraz zwiększenie przepustowości dróg. Nowa inwestycja ułatwi podróże pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną, drogą ekspresową S7, Ostrowcem Świętokrzyskim i będzie stanowiła nowy ciąg DK42 wraz z planowaną obwodnicą Starachowic. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju, podano także.

Inwestycja jest przygotowana do realizacji. Dla obwodnicy opracowano dokumentację projektową, uzyskano decyzję środowiskową i decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji, wykonano powierzchniowe badania archeologiczne oraz wypłacono odszkodowania za nabyte nieruchomości. Podpisanie umowy z wykonawcą trasy jest planowane w 2021 r., dodano.

W ramach Programu budowy 100 obwodnic w województwie świętokrzyskim powstaną 4 obwodnice:

- Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42,

- Chmielnika w ciągu dróg krajowych 73/78,

- Osieka w ciągu drogi krajowej 79,

- Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42, wymienia także MI.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

kierowcaPitu Pitu. Obwodnica Wąchocka miała być realizowana z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. I jeszcze kilka innych obwodnic. A teraz … Czytaj całość

12-03-2020

jajecDlaczego Wąchock będzie miał obwodnicę widoczną z kosmosu? Gdyż sołtys Wąchocka słyszał, iż takowa niczym amulet chroni przed przeróżnymi plagami.

Rozwiń komentarze (2)